Wpis z mikrobloga

Ubisoft jest od lat jechany za odtwórczość bo kolejne Asasyny czy Farkraje są do siebie podobne gameplayowo mimo wrzucania do każdej gry zupełnie innej wielkiej mapy czy innych historii.
Nawet Forza Horizon 5 była określana jako reskin poprzednich części, a rozgrywała się na zupełnie różnych mapach i częściach świata.

Spiderman z 2018 rozgrywał się w Nowym Jorku.
Spiderman Miles Morales z 2020 rozgrywał się na tej samej mapie w Nowym Jorku.
Nadchodzący Spiderman 2 (2023) też będzie rozgrywać się na tej samej mapie w Nowym Jorku powiększonej o dzielnicę Queens i chyba jeszcze część Brooklynu.

Dlaczego w przypadku Spidermana nie słychać takich głosów odnośnie odtwórczości?

Pytam poważnie bo nie grałem w Spidermany i nie wiem jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi częściami.

I wiem oczywiście, że Spiderman jest postacią z Nowego Jorku, ale to nie jest odpowiedzią na moje pytanie jakby co ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gry #spiderman #ps5
Beeercik - Ubisoft jest od lat jechany za odtwórczość bo kolejne Asasyny czy Farkraje...

źródło: temp_file.png4746410523179240813

Pobierz
  • 21
I wiem oczywiście, że Spiderman jest postacią z Nowego Jorku, ale to nie jest odpowiedzią na moje pytanie jakby co ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Beeercik: Aha czyli poprawna odpowiedź na twoje pytanie... nie jest odpowiedzią na twoje pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Chris_Karczynski: jeśli przeszedłeś to wiesz że prawdopodobnie Miles Morales został wycięty i opakowany jako osobna gra, czuć ten smród pod koniec niesamowicie że tam było zdecydowanie więcej.
Sony to najbardziej chciwa, podstępna i niszcząca gry firma na rynku zaraz po EA.
A ich podejście do gier ekskluzywnych jest zarazą giereczkowa.
Sony to najbardziej chciwa, podstępna i niszcząca gry firma na rynku zaraz po EA.


@krissq2502: O #!$%@? ale brainlet wysryw xD NISZCZO GRY dlatego mają tonę zajebistych klasycznych IP i z powodzeniem wprowadzają nowe IP AAA na rynek xD A w dodatku jak wywalą dziesiątki milionów baksów na produkcję jakiegoś tytułu, to chcą go sobie zatrzymać jako ex na ich platformę - no skandal, przecież ŻADNA inna firma mająca swoją platformę
@greven: to nie 1999 rok. żegnam.
jako przykład dam że spultali się o to iż M$ zrobi sobie rzekomo ekskluzywa z którejś durnej strzelanki.
idąc twoim tokiem rozumowania skoro wydaje M$ tyle dolarków to chyba może? czy nie jednak.
Mapa chyba drugorzędną rolę tu gra. Mają być dobre animacje, grafika i fabuła.
Bujało się pierwszorzędnie, ale przeszedłem tylko pierwszą część nowego Spidermana i przez fabułę ledwo się zmusiłem by dobrnąć.
przecież na Twitterze ludzie jechali te gre za odtwórczość oraz grafikę rodem z ps4

@Eugeniusz_Zua: trolle, nie ludzie :)
Przecież już Spider-Man na PS4 miał być przekłamany graficznie a tak w ogóle to kałuże mało mokre i grafika jak z PS3 a no i gra nie odniesie sukcesu.

Wszystkie te chłopsko-rozumne zarzuty zostały odparte wyśmianiem lub jak komuś się chciało to analizą z, uwaga, przykładami! I nawet porównaniami.

Ta gra może
@StinkyPoIjakTheWorm: nintendo trudno mi hejtować bo ma swoją niszę po prostu i no jak ktoś się da złapać to albo wie że go wyruchali albo ma do gdzieś. jednak racja że też mają swoje za uszami.
za trzymanie serii Pokemon u GameFreak'a ha tfu, ktoś mógłby rpg z prawdziwego zdarzenia nowej generacji gier zrobić.
tak to dostajesz od Panów GF gówno.

już nie zaczynam o Zeldzie XD
  • 0
A po co zmieniać coś co działa dobrze?


@Chris_Karczynski : No kumam, ale Far Kraje czy Asasyny też działają dobrze co potwierdza ich sprzedaż gdzie każda część z łatwością przebija 10mln, a za każdym razem słychać narzekania, że to niby to samo od 10 lat, mimo zupełnie innych map i klimatów.
W przypadku Spidermana też gdzieś musi być ta granica, gdzie gracze będą chcieć czegoś nowego.

Jeszcze nie ma tyle części i
nie byłbym jakoś mocno zdziwiony, gdyby ostatecznie Spiderman 2 pojawił się na Playstation 4

@Beeercik: to samo ludzie pisali o Demonach i Returnalu a Hogwarts Legacy był od początku zapowiadany na obie generacje więc kolejny raz niezbyt trafne porównanie.

Pomijając minimum dwa nowe obszary o których wiadomo (które robią mapę x2 czy x3 większą ale ok) to przecież nie jest to kopia 1:1 bo widać bez zbędnego przyglądania się, że był
janushek - >nie byłbym jakoś mocno zdziwiony, gdyby ostatecznie Spiderman 2 pojawił s...

źródło: 3EB939A7-3C09-4B71-8D2C-12300EC1B1FC

Pobierz
@Beeercik: Pierwszego Spidermana jeszcze dobrze mi się grało. Miles Morales to właściwie ta sama gra, tylko zmienili niby bohatera, dodali mu #!$%@?ą moc, gorszą fabułę i właściwie i tak robisz to samo czyszczenie mapy. Odpadłem po paru godzinach. Nowego Spidermana nie ruszę, bo to też będzie ta sama gra, tylko nowsza.

Przy czym jednocześnie zdaję sobie sprawę, że trochę nie da się jakby inaczej. W sensie nie da się zrobić nagle
Dlaczego w przypadku Spidermana nie słychać takich głosów odnośnie odtwórczości?


@Beeercik: Bo Spider-Man nie ma póki co 554412 części prawie nie różniących się gameplayem. Spider Man na PS4 był dużym skokiem naprzód w porównaniu do poprzednich gier o tym bohaterze no i ogólnie poza tytułem, bohaterem i miejscem akcji nie ma z nimi nic wspólnego (inne studio, inne uniwersum akcji itd.), więc to w zasadzie inna gra. Miles Morales to dodatek,
jako przykład dam że spultali się o to iż M$ zrobi sobie rzekomo ekskluzywa z którejś durnej strzelanki.

idąc twoim tokiem rozumowania skoro wydaje M$ tyle dolarków to chyba może? czy nie jednak.


@krissq2502: Tyle, że Microsoft kupuje popularne marki i robi z nich exy by zabrać je z innych platform, a jednocześnie ich przedstawiciele pierdzielą na scenie, że exy to zło. Sony swoje gry stworzyło od zera i nigdy żadnej
@nostalgiwolf: ale Sony też wykupuje studia z projektami przecież itd., tylko znacznie wcześniej kupiło studia które są coś warte typu Naughty Dog.
obie firmy są siebie warte moim zdaniem, tylko M$ ma tyle przychodów z innych rzeczy że oni wolą kupić gotowe niż tworzyć i skoro kupią tą markę to mają prawo zrobić z nią co im się podoba imo.

gdyby Microsoft chciał to by dział gier uporządkował, sczerze sam nie