Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pewien problem mianowicie.. Jakiś miesiąc temu miałem plombowaną 5-tkę i z dwa tygodnie ta plomba była wrażliwa na szczotkowanie/gryzienie czegoś twardego czy przyciśnięcie jej nawet palcem, ból dosłownie sekundowy, żadnego pulsowania po prostu jest i po sekundzie przechodzi jeśli w miejscu plomby nacisnę. Więc byłem z tym u dentysty (postukała w zęba, przyłożyła jakiś wacik czymś nasączony, po którym zaczęło mnie boleć) i rzekomo jest wszystko okej i że ząb potrzebuje czegoś tam bo jakiś kwas chyba 38% się tam daje i to wymaga czasu. Miał ktoś podobnie po plombowaniu i to normalne, czy zmienić dentyste? xD
Troche zaczyna mnie to już #!$%@?ć, jeśli przy szczotkowaniu musze unikać tego zęba czy gryźć na jedną stronę. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

P.S ząb nie reaguje bólem na zimny/ciepły napój jak i na gorącą czekoladę to raczej pęknięcia lub dziury tam nie mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#dentysta
#zdrowie
#stomatologia
  • 8
  • Odpowiedz
@Soshi: może o coś haczysz szczoteczką i stąd ten objaw. Ciężko tak zgadywać. Jakby coś było nieszczelne to reagowałby na zimno, jakby wypełnienie było za wysokie to przy opukiwaniu by bolał.

Poza tym to trwało dwa tygodnie czy trwa do dzisiaj?
  • Odpowiedz
  • 0
@SkrytyZolw: Ogólnie od pierwszej wizyty przez dwa tygodnie ten ból powoli zanikał przy szczotkowaniu, coraz mniej ta plomba reagowała, ale i tak poszedłem sprawdzić czy wszystko okej, dentystka sprawdziła mi tego zęba i od tamtego czasu jest dużo bardziej wrażliwszy, to można powiedzieć, że od samego początku do teraz ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wydaje mi się, że miałem dość głębokie wypełnienie robione, aczkolwiek nie dam sobie ręki
  • Odpowiedz
@Soshi: Zrobiłabym microCBCT tego zęba i upewniła się, że niczego nie przegpiłam. Poza tym kup sobie sensodyne odbudowa i ochrona. Jak nie przejdzie to wymieniłabym to wypełnienie.
  • Odpowiedz