Wpis z mikrobloga

Mireczki, polecacie jakaś niezawodna markę walizek?
Czy warto np. wydać około 1k na jakaś Samsonite albo cos w tym stylu?

Na codzień #emigracja #uk także latam dość często i dotychczas używane Puccini, Wittchen albo wgl jakieś no name niestety po jakimś czasie najczęściej rączki zaczynaja szwankować, łapią luzy albo nie chcą sie rozkładać. Jedna Puccini miała ekstra rączkę to z kolei wyjechała z luku bez kółka a że była z poliwęglanu to razem z kółkiem odeszło 10% walizki ( ͠° ͟ʖ ͡°)

#podroze #podrozujzwykopem #kiciochpyta #modameska #modadamska
Buntro - Mireczki, polecacie jakaś niezawodna markę walizek? 
Czy warto np. wydać oko...

źródło: 1F37685F-142D-43FE-BC25-B4C1DE3F8BE6

Pobierz
  • 10
@Buntro na śmietniku pod moim blokiem (UK) znalazłam duża walizkę Samsonite. jest świetna. widać że już trochę przeszła (dlatego pewnie ktoś chciał ją wyrzucić), ale nadal jest w 100% sprawna. myślę że jak często latasz to warto zainwestować, albo nawet kupić używaną.
kup najtańszą z supermarketu czy tam w promocji. Jak się zepsuje to zmień na nową. Na lotniskach rozjebią wszystko, nie ma sensu inwestować w te kilka razy droższe


@inkill: najgorsze podejście. Kupując tanio i badziewnie masz gorszy produkt i w efekcie wydajesz siano dwa razy. Nie wspominając już o wspieraniu niekorzystnego "fast fashion", byle tylko kupić tanio i ch*j z całą resztą.

Ja polecam American Tourister, służą mi dobrze i mają
@Buntro: a może spróbujesz crosso dry bag?
Sam używam takiego 30l, waży może z 100-200g
Możesz go zwijać i rolować.

i do tego kurtka rowerowa z tymi kanałami wentylacyjnymi gdzie włożysz ekstra ciężkie przedmioty gdy przechodzisz przez bramki na lotnisku.
Więc weźmiesz dużo więcej i taniej bagażu podręcznego ze sobą

Ja używam od wielu lat i jest mega praktyczne rozwiązanie, no poza tym że ciężko się dostać do pojedynczych przedmiotów.

Do
adamsowaanon - @Buntro: a może spróbujesz crosso dry bag?
Sam używam takiego 30l, waż...

źródło: images

Pobierz
@Buntro: Ja z czystym sercem mogę polecić Samsonite S'cure DLX. Mam taką od równo 10 lat. Zaliczyła ponad 600 (sic!) lotów, chętnie bym już kupił nową, ale ta za nic nie chce wyzionąć ducha. Przez ten okres 2 razy rozwaliło się kółko (miały prawo po tym co przeszły) - ale wymiana na nowe trwa 2 minuty. Niezniszczalna.

Znajomi z branży (też setki lotów na koncie) polecają też Lite-box Alu (też Samsonite),
@Buntro: polecam samsonite i victorinox. Co jakiś czas w dobrej cenie na zalando lounge. Wydaje mi się że lepsza walizka na dwóch większych kółkach niż na czterech małych.