Wpis z mikrobloga

#yerbamate #yerba #mate #yerbatime
#yerbamatewykopclub #pijzwykopem #matero #palosanto #poyerbani

Witam wszystkich!

Kilka dni temu zakupiłem matero firmy #cebador wykonane z drewna Palo Santo, które jest obite metalową powłoką. Mam kilka pytań dotyczących dbania o ten kubek oraz zywicę, która się w nim gromadzi.

1.Jak powinienem dbać o ten kubek? Jakie są zalecenia dotyczące konserwacji i czyszczenia?
2.Co powinienem robić z żywicą ktora z upływem czasu gromadzi sie w kubku? Czy powinienem regularnie usuwać ją czy zostawić i nie dotykać? Jeśli zdecyduję się na usunięcie, jak to najlepiej zrobić i po co? Jak moge ja wykorzystac?
3.Od nowości mam lekko pęknięte miejsce na górnej części matero, ale nie przeszkadza to w użytkowaniu. Czy mogę użyć żywicy do zaklejenia tego pęknięcia? Czy jest to zalecane?

Czy moglibyście udzielić mi odpowiedzi na te pytania oraz dać kilka dodatkowych wskazówek dotyczących dbania o kubek z drewna Palo Santo obitego metalem? Co powinienem wiedziec, a o co nie zapytałem? A moze jakies ciekawostki? :)
Jestem wdzięczny za wszelkie informacje, ponieważ nie mam dużego doświadczenia w pielęgnacji takiego rodzaju kubka. Dziękuję!

PS:
Dorzucam zdjęcie matero dla pokazania żywicy. Tak oto wyglada. Również czym sa te zielone plamy na lewej stronie? Naczynie mam dopiero drugi dzien, wiec to chyba nie pleśń? Płukanie i zostawiane do wyschnięcia po kazdym wypitym yerba.
R.....N - #yerbamate #yerba #mate #yerbatime 
#yerbamatewykopclub #pijzwykopem #mater...

źródło: IMG_7852

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Rafi91LDN: Pęknięcie naturalne, nie przeszkadza. Żywica normalna nie usuwaj. Płucz ciepłą wodą po wypiciu przeczyszczając dłonią i kładź do góry nogami np na ręcznik papierowy. Nie zostawiaj na dłuższy czas z suszem/zalanego.
  • Odpowiedz
@Rafi91LDN: ja bym dał mimo wszystko dnem do dołu żeby się nie "kisiło", możesz przetrzeć trochę ręcznikiem papierowym w środku i odstawić żeby sobie dosychało, ja tak suszyłem swoje i w sumie nigdy nie miałem problemów z żadną pleśnią czy grzybem
  • Odpowiedz
@Elemelas: a wtedy woda spływa na dno i na dole zamiast wilgotne jest mokre. Piszę bo też od jakiegoś czasu korzystam z Palo Santo a chciałbym żeby długo mi posłużyło. Ile tak korzystasz już?
  • Odpowiedz