Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#programowanie #programista15k

Mirki rekrutujące na stanowiska 25k+ UoP:
Ciekaw jestem jak wygląda u Was sytuacja aktualnie z ilością i jakością kandydatów w procesie rekrutacyjnym? Czy coś się zmieniło w ostatnich tygodniach? Jak oceniacie sytuację na rynku?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Chętnych zawsze jest dużo, ale jak to bywa, rzadko ktoś cokolwiek umie na system designie. xD Jakość kondydatów od zawsze była #!$%@?, seniorzy z korpo jak samsung, którzy nie potrafią prostego systemu zaprojektować, więc co najwyżej można im zaproponować juniora. Tylko juniorów nie zatrudniamy, więc dostają rejecta. xD Ilość kandydatów może lekko podskoczyła, ale nadal w normie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: u mnie tragedia z jakością kandydatów na te seniorskie pozycje. O ile CV potrafi wyglądać kozacko, naście lat expa, pozycje architektów systemów, duża skala projektów, tak koniec końców tacy potrafią nie znać wzorców projektowych a ta duża skala to 10k użytkowników miesięcznie. Nie chcemy robić większego sita dla topowych programistów żeby ich nie zniechęcić, a zawsze można takiemu zaoferować pozycję mida, ale w ostatnim czasie do mnie na rozmowy trafiają
  • Odpowiedz
@mathes: Najprostszych, jak działa dns, nawet nie chodzi o szczegółowe informacje, ale ogóle działanie na zasadzie hierarchii. xD Nie ogarniają nawet jak działa loadbalancer, wystarczy spytać o najbardziej podstawowy algorytm jak round robin i wielkie oczy. O różnych warstwach sieciowych, w których działają loadbalancery i jakie są tradeoffy to wiedzą pojedyncze osoby. Najlepsi są seniorzy, którzy dostają zadanie z system designu i nawet nie spytają, jaką zakładamy skale, liczbę uzytkowników, czy
  • Odpowiedz
@mathes: u mnie w przypadku PHP na 2 pytaniach się wywalają osoby które aplikują na widełki powyżej 20k:
- jaka jest różnica między == a === w przypadku obiektów. Nie jest to rzecz której się regularnie używa, ale jak przez 10 lat programowania w języku się tego nie dowiedziało to o czymś świadczy.
- Solid, ale nie definicje (bo te zwykłe mają na blachę wykute), ale jakiekolwiek pytania o zrozumienie tego
  • Odpowiedz