Wpis z mikrobloga

Cześć, ściągnąłem kilka tras rowerowych w formacie gpx i odpaliłem jakimiś najpopularniejszymi apkami na Androida. Chodziło mi o to, by telefon nawigował mnie jak gamonia tak jak robi to google maps w przypadku jazdy samochodem czy innym rowerem xD. No ale Pany, na telefonie działa to po prostu fatalnie, kompletnie nieczytelne, ciągle mylił trasę, kazał mi zawracać, wgl dramat. Mówię tu np. o traseo, gpx viewer itd. A jak wiadomo, na mapach Googlea odpalić gpx nie można, a więc i nawigowanie odpada.

Tu moje pytanko. Czego używać do takich potrzeb? W sensie chciałbym sobie pobrać trasy w gpx i liczyć na to że telefon/urządzenie w bardzo czytelny sposób będzie nawigował mnie po całej trasie, od startu do końca, a nawet z możliwością opcji dojazdu do startu trasy albo powiedzenia mu, że jestem już na trasie i nawiguj mnie do jej końca. Jakieś komputery rowerowe, jak Garmin Edge? Albo jakiś zegarek z synchronizacją na telefon? Polecacie coś? Pytanie zapewne trywialne, ale jestem laikiem, a chciałbym w komfortowych warunkach robić sobie jakieś dłuższe, nieznane mi traski, które mogę pobrać z jakichś traseo. Z góry dzięki za pomoc.

#rower #szosa #gravel #garmin #nawigacja
  • 10
  • Odpowiedz
@nILFICkW: mapy.cz maja bardzo dobre mapy (i turystyczne i drogowe i zimowe), mozesz na kompie lub telefonie stworzyc caly swoj katalog zapisanych tras, ktore mozesz na biezaco udostepniac innym, modyfikowac itd itd itd. ponad to mozesz zawsze je sciagnac znowu go gpx i przerzucic np do zegarka (ja sie nawiguje po sladzie w suunto), lub licznika.

komoot ogolnie fajny, zona korzysta, ale mi lepiej sie planuje i dziala na mapy.cz (w
  • Odpowiedz
@nILFICkW: OSMand bazuje na ooenstreet maps... Wersja darmowa jest wystarczajaca. Jednak sam korzystam z pro gdyż przydaje sie przy wędrówkach po gorach itp itd. Sama aplikacja ma mapy offline i pozwala wgrywac pliki gpx oraz nawigowac po wgranej trasie jak podczas zwyklej nawigacji. Jezeli zainatalujesz apke przez fdroid store (sklep z apkami opensource) to z autiamtu nasz wersje pro.
  • Odpowiedz
@nILFICkW: a ja zdecydowanie polecam Komoota. Jeżdżę z nim od ponad roku po lasach i ani razu mnie nie zawiódł. Wcześniej jeździłem na mapy.cz, ale niestety często łapał jakieś dziwne zwiechy. Poza tym komoot do planowania według mnie jest najlepszy dzięki szybkiej możliwości sprawdzenia street view i funkcji komoot trail (użytkownicy wstawiają zdjęcia ze stanu drogi). Jest za darmo dla jednego obszaru, możesz przetestować. Później 95 zł za wieczyste mapy całego
  • Odpowiedz