Wpis z mikrobloga

Taka historia - w 2015 wybłagałem tatę żeby mi kupił jawę i mi kupił jako prezent niespodzianka, pojechał po nią o 5:00, 150km w jedną stronę i na następny dzień nie mogłem jej odpalić i w sumie to uznałem, że zrobię domową renowację xD Była w całkiem dobrym stanie, po prostu wyglądała jak na swój wiek. I rozkręciłem ją co do śrubki po dniu i przeleżała w kartonie 8 lat. We wrześniu postanowiłem się w końcu za to zabrać (nie trzeba mi co 8 lat przypominać) i zacząłem odnawianie ze swoim teściem-lakiernikiem.
Tak się złożyło że zanim ją skończyłem to był już moim byłym teściem xD ale powiedział, że jak już zaczęliśmy to dokończymy no i dokończyliśmy. Jawa kupiona za 500zł, w części poszło 1200 i w końcu jest w całości. Co ciekawe po złożeniu odpaliła za pierwszym kopnięciem
#motocykle #motoryzacja #chwalesie
Pobierz
źródło: D2FBB701-ECC5-406C-B8CA-4FA015D807E6
  • 37
założenie gaźnika 16n1-11 od Simsona. W te wakacje jak będę miał więcej czasu to zapodam zestaw naprawczy bo z racji wieku nie mogłem go doregulować, a sam korpus jest solidny bo to oryginalna DDR-owska robota


@blackrei089: wuj a nie solidny. To zależy od zużycia gaźnika a uwierz mi że też się zużywają.
Jakby coś to bvf dalej produkuje nowe gaźniki 200zł , są też w miarę dobre podróby DPR i znacznie
Do dzisiaj nie rozumiem sensu robienia kopniaka po prawej stronie. Jak to odpalac xD Tzn wiem jak ale jest to bezsensu


@Yetoslav: kopniak po prawej stronie ma sens i jest ok. Motocykl podczas odpalania jest bardziej stabilny. Natomiast w tym gównianym silniku odpala się kopniakiem DO PRZODU czyli do kierownicy A PIERWSZY BIEG JEST W GÓRĘ A RESZTA W DÓŁ.
@mpetrumnigrum: Tak, tak, o to tez mi chodziło ze do przodu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak bylem gówniakiem to sie jezdziło na takich tworach i odpalanie było strasznie niewygodne. Duzo bardziej przemawiał do mnie kopniak po lewej jak np w romecie 205 czy motorynce :)
@mpetrumnigrum: znam jackmotors, właśnie też rozważam kupno nowego gaźnika żeby to się dało jako tako wyregulować. Pogadam z Jackiem w wolnym czasie, może doradzi, co warto założyć. Cylinder jest 55cm, silnik po generalce, także jako tako powinno chodzić :)
@piecyk_z_dmuchawo: Dziem dobry, ja z unijnego ministerstwa środowiska. Proszem to oddać natychmiast na złom - takie pojazdy nie spełniają norm FitFor55. W przypadku nie pojęcia żadnych działań, zmuszeni będziemy wydać nakaz jedzenia robaków i zakaz podróży na 3 lata.