Wpis z mikrobloga

Tydzień po ostatnim wpisie tutaj pora zobaczyć efekty jak Allegro radzi sobie z oszustami. Trochę ofert zniknęło ale pojawiły się nowe które aktualnie się sprzedają. Każda oferta w tym linku poniżej to produkt fałszywy/oszustwo. Niestety @allegro_pl nadal dopuszcza do tych ofert mimo zgłoszeń, prowizja jest, do chińczyka może nie każdy zareklamuje. Można zapytać skąd Allegro może wiedzieć że te oferty to oszustwo? Odpowiedź jest bardzo prosta, nie ma dysków/pamięci o takiej specyfikacji, marce, takiej cenie na rynku. Szczególnie wyraźny sygnał to obudowa na której użyty jest napis "Mobile. SSD / SSD Drive" bez żadnego oznaczenia modelu producenta czy marki. Temat jest znany za granicą, "fake ssd" na YT. Zmodyfikowany kontroler który podaje wyższą pojemność nadpisując dane, nie da się używać takiego dysku. Większość dysków bez żadnych oznaczeń marki pochodzi z jednej fabryki w Dongguan z której hurtownicy rozsyłają to na cały świat.

https://allegro.pl/kategoria/dyski-i-pamieci-przenosne-dyski-zewnetrzne-i-przenosne-77939?pojemnosc-dysku=1TB&pojemnosc-dysku=2TB&pojemnosc-dysku=8TB&pojemnosc-dysku=1%2C5TB&pojemnosc-dysku=1%2C92TB&pojemnosc-dysku=3TB&pojemnosc-dysku=3%2C84TB&pojemnosc-dysku=4TB&pojemnosc-dysku=6TB&pojemnosc-dysku=7%2C68TB&pojemnosc-dysku=12TB&pojemnosc-dysku=16TB&pojemnosc-dysku=30TB&pojemnosc-dysku=60TB&price_to=150&rodzaj-dysku=SSD&stan=nowe&offerTypeBuyNow=1&order=qd&producent=Acasis&producent=MicroStorage&producent=Verbatim&producent=inny

Chętnych nie brakuje - niektóre oferty mają ponad 30 sprzedanych sztuk aktualnie, 30 oszukanych.

https://allegro.pl/kategoria/pamieci-przenosne-pendrive-257960?pojemnosc=2%20TB&pojemnosc=1%20TB&price_to=150&offerTypeBuyNow=1&order=qd&stan=nowe&stan=po%20zwrocie&marka=Xiaomi&marka=Legia%20Warszawa&marka=Lenovo&marka=inna

Pomijając że są pendrive które jako marka mają wpisane Legia Warszawa (xD) to sprzedane są głównie podróbki Lenovo i Xiaomi.

https://allegro.pl/kategoria/dyski-i-pamieci-przenosne-dyski-ssd-257335?pojemnosc-dysku=1TB&pojemnosc-dysku=2TB&pojemnosc-dysku=1%2C5TB&pojemnosc-dysku=1%2C92TB&pojemnosc-dysku=3TB&pojemnosc-dysku=3%2C84TB&pojemnosc-dysku=4TB&pojemnosc-dysku=6TB&pojemnosc-dysku=7%2C68TB&pojemnosc-dysku=8TB&pojemnosc-dysku=12TB&pojemnosc-dysku=16TB&pojemnosc-dysku=30TB&pojemnosc-dysku=60TB&price_to=150&offerTypeBuyNow=1&order=qd&stan=nowe&producent=Afox&producent=Asus&producent=MicroStorage&producent=Origin%20Storage&producent=inny

Dyski - sytuacja aktualnie się trochę uspokoiła, dużo ofert zniknęło ale stworzono nowe oferty które pewnie już niedługo znów złapią nowe ofiary.

#komputery #pcmasterrace #pc #sprzet #oszustwo #allegrolokalnie #allegrosmart #afera #allegro
janeknocny - Tydzień po ostatnim wpisie tutaj pora zobaczyć efekty jak Allegro radzi ...

źródło: Zrzut ekranu 2023-06-2 o 08.05.47

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • 73
@janeknocny miło że chcesz by było lepiej, ale nie będzie - ta sytuacja trwa od początków allegro, i nikomu (kto na tym zarabia, a zarabia allegro) nie chce się z tym zrobić porządku.
  • Odpowiedz
  • 4
@hrumque: Jestem świadomy tego że na @allegro_pl można oszukiwać bez większych konsekwencji ale przynajmniej niedługo przez bezczynność opisującą allegro zrobię znalezisko na stronę główną które chociaż jak uchroni jedną osobę to uznam cel za osiągnięty.

Oczywiście że były tematy na ten temat np. rok temu https://wykop.pl/link/6651837/allegro-nie-robi-nic-w-sprawie-watpliwych-dyskow-z-chin-dziesiatki-oszukanych - dwa i trzy lata temu też, ale można powtarzać takie kompromitacje allegro bez końca ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@janeknocny: Allegro nic nie robi z oszustami, ba nawet pozwala im dalej handlować, miałem przypadek z podrobioną kawą, miałem wykonaną ekspertyzę przez firmę w moim przypadku Lavazza, jasno odpowiedzieli że sprzedana kawa była podrobiona. Sprzedawca ma się dobrze i nadal sprzedaje podrobioną kawę.
  • Odpowiedz
@janeknocny nic z tym nie robi xD dostajesz podróbę to ją zwracasz bez żadnych kosztów (nawet kosztów wysyłki)
Czemu tak bardzo chcecie zrzucić na kogoś odpowiedzialność za myślenie? Jeśli allegro coś by zaczęło z tym robić, ponosiłoby większe koszty i zwiększyło cenę dla normalnych ludzi. Serio nie możecie myśleć na własną rękę w chociaz minimalnym stopniu?

Byście dnia nie przeżyli w starym internecie
Goronco - @janeknocny nic z tym nie robi xD dostajesz podróbę to ją zwracasz bez żadn...

źródło: temp_file.png2050509153021485673

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 4
@janeknocny nic z tym nie robi xD dostajesz podróbę to ją zwracasz bez żadnych kosztów (nawet kosztów wysyłki)


@Goronco: Głupoty mówisz. Ofert z Smart i darmowy zwrot jest mało, większość tych oszustw to paczki z chin które zwracasz na własny koszt. Widzę ten problem od kilku lat

Powiedz mi np. jak zwrócić to za darmo? https://allegro.pl/oferta/mini-przenosny-zewnetrzny-dysk-twardy-1tb-13628597981

9 osób kupiło, dostawa od 29,99 złotych, zwrot na własny koszt - ten konkretny dysk
janeknocny - >@janeknocny nic z tym nie robi xD dostajesz podróbę to ją zwracasz bez ...

źródło: Zrzut ekranu 2023-06-2 o 10.57.37

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 6
@janeknocny No ale #!$%@?, po co to kupujesz xD ja #!$%@?


@Goronco: Ja nie kupuje, zwracam tylko uwagę na problem jaki występuje. Nie raz widziałem ofertę gdzie sprzedano ponad 100 sztuk i przeciwnie tak jak mówisz że nie można ich zwrócić za darmo, przesyłka jest płatna oraz zwrot również. Jeżeli chociaż jedna osoba nie kupi tego to ten cały mój wpis miał sens. Jak widzisz nawet powyżej ktoś napisał że jego
  • Odpowiedz
  • 2
@janeknocny Mnie #!$%@? jak szukam części do zlomka i widzę np firmę Meyle to wchodzę bo cena spoko, a tam się okazuje że firmy Meyle to są np gumy stabilizatora warte 30 zł a łączniki stabilizatora "renomowanej niemieckiej firmy krzak" takie coś też powinno allegro pilnować
  • Odpowiedz
  • 5
@Goronco: Nikt tego nie kupuje świadomie, każdy kto ma pojęcie o sprzęcie na pierwszy rzut oka widzi że to oszustwo ale nie każdy przecież musi znać się na sprzęcie. Do klocków to słabe porównanie. Klocki Lepin owszem mogą podrabiać zestawy Lego ale czy są niezgodne z specyfikacją? Nadal są klockami którymi możesz się bawić i używać. Dyski kupujesz po to żeby zapisać na nich dane, w tych ofertach są nawet takie
janeknocny - @Goronco: Nikt tego nie kupuje świadomie, każdy kto ma pojęcie o sprzęci...

źródło: Zrzut ekranu 2023-06-2 o 12.04.54

Pobierz
  • Odpowiedz