Wpis z mikrobloga

W jednym polskim mieście od miesięcy ma miejsce seria włamań które charakteryzuje niemal brak śladów po włamaniu i - uwaga - fakt że po włamaniu drzwi są normalnie zamknięte na klucz (nie ma opcji by włamywacz wszedł oknem lub balkonem). W jaki sposób włamywacze potrafią zostawić zamknięte na klucz drzwi? Jedyny pomysł to że mogli w mieszkaniu znaleźć zapasowy klucz i go ukraść a co jeśli klucza na pewno nie było? #csiwykop #kradziez #mieszkanie #nieruchomosci
  • 16
  • Odpowiedz
@DrCieplak: kiedyś w jednym polskim serialu był odcinek o okradanych domach. Bez śladu włamań. Później okazało się, że dwóch pracowników firmy, która wymieniała drzwi w tych domach dorabiało sobie klucze i później okradali te domy.
  • Odpowiedz
@DrCieplak: Na podstawie zdjęcia nawet można sobie dorobić, sam to przerabiałem gdy potrzebowałem aby rodzina weszła do mojego mieszkania gdy byłem za granicą w kwarantannie. Wystarczy że na sekundę był na wierzchu jak ktoś cię obserwował i pstryknął fotkę. A poza tym za każdym razem gdy ktoś mówi

nie ma opcji by włamywacz wszedł oknem lub balkonem


albo

klucza na pewno nie było


To zakładam że tek właśnie dokładnie było i
  • Odpowiedz
  • 0
@dran2: Mam obsesję na punkcie sprawdzania okien, drzwi itd. Nie było nas cztery dni. Wkładka była klasy C, nic pewniejszego już chyba nie ma? Myślisz że mogą wrócić do tego budynku?
  • Odpowiedz
Wkładka była klasy C, nic pewniejszego już chyba nie ma?


@DrCieplak: To tylko certyfikaty sprawdzające podatność na otwarcie jakimiś schematycznymi metodami, nie ma w IMP wyższego ale to nie znaczy że nie da się lepiej, poza tym jest jeszcze różnie pilnowana dostępność pustych kluczy do dorabiania a to jak wspomniałem wcale nie jest trudne. Pytaj pod #lockpicking, może tam ktoś coś poleci i powie ci lepiej co i jak.

Myślisz
  • Odpowiedz
@DrCieplak polecam poogladac kanaly lockpickowe na yt. 90% polskich mieszkan/domow ma jakies gowno wkladki, ktore ekspert potrafi otworzyc roznymi metodami w kilkanascie sekund. Nawet pozadne drogie wkladki czesto opieraja sie ich umiejetnosciom
  • Odpowiedz
albo nawet wynajmowanym mieszkaniu jak właściciel się zgodzi.


@dran2: właściciel nie ma nic tutaj do gadania.

ew. mozesz przy wyprowadzce wkladce na wkladke wlasiciela
  • Odpowiedz