Wpis z mikrobloga

Dziennikarz Jakub Dymek wygrał z "dziennikarkami" Codziennika Feministycznego sprawę o pomówienie o gwałt z 2017. Wówczas na Facebooku kobiety zamieściły wpis gdzie oskarżały m. in. Dymka o gwałt i molestowanie. Teraz muszą zamieścić przerosiny i zapłacić zadośćuczynienie.

6 lat - tyle trzeba żyć z łatką gwałciciela po fałszwym oskarżeniu o gwałt. Mimo braku dowodów to pomówiony został w ciągu kilku godzin zwolniony z pracy, a środowisko dziennikarskie odwróciło się od niego. Kobiety pozostały bezkarne.

Fałszywe oskarżenie o gwałt to najłatwiejsze do popełnienia przestępstwo w Polsce, bo praktycznie niewykrywalne, a więc bezkarne.

#falszyweoskarzenie #prawo #pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #logikarozowychpaskow #bekazlewactwa
sildenafil - Dziennikarz Jakub Dymek wygrał z "dziennikarkami" Codziennika Feministyc...

źródło: temp_file.png3465017097265823483

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@hansschrodinger: polityka, bierzące wydarzenia w Pl i na świecie, społeczeństwo itp z trochę innej perspektywy.
Również polecam, na początku byłem trochę sceptycznie nastawiony i nie ze wszystkim się zgadzam, ale bardzo przyjemnie się słucha
  • Odpowiedz
6 lat - tyle trzeba żyć z łatką gwałciciela po fałszwym oskarżeniu o gwałt.


@sildenafil: Tylko, że dla niektórych grup takie info jest przyklejona na całe życie. Ich nie interesuje, że jesteś niewinny. W internecie napisali, że gwałciciel to gwałciciel
  • Odpowiedz
@perseweratywnosc: @hansschrodinger Odkryłem ten podcast parę tygodni temu i również mogę polecić. Mimo że panowie rozmawiają z perspektywy lewicowej (z którą sam często się nie zgadzam), to robią to bardzo merytorycznie, aż przyjemnie się słucha. Ich rozmowa z Bartosiakiem to chyba najlepszy wywiad z nim jaki dotąd słyszałem.
zjadlbymbanana - @perseweratywnosc: @hansschrodinger Odkryłem ten podcast parę tygodn...
  • Odpowiedz
@sildenafil: 6 lat czekania i zadoścucztnienie pewnie 5000 zł xd ale przynajmniej mu się udało. wiesz może co u tego doktora z UW słychać którego oskarżano o gwałt na studentkach? maja staśko mocno się udzielała przy tej sprawie, pamiętam
  • Odpowiedz
@sildenafil: ja #!$%@?, rok temu @wolfKida też pomówiła tatuażystę o molestowanie i w dodatku go okradła i nie poniosła za to żadnych konsekwencji, a tutaj oczywiście nikt o takiej podstawowej sprawie jak domniemanie niewinności nie słyszał i po prostu jej uwierzyli bo przecież "nikt by nie skłamał o takich rzeczach", ehh hory #!$%@? świat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz