Wpis z mikrobloga

  • 0
@jotest: to prawda, teraz pewnie już nie żyje. Ale kiedy chciałem go sprzedać, była wyższa. Wczoraj mialem podobnie, gdzie płynność była 40k$. I widzę, że ludzie robili na tym transakcje, bo są duże sprzedaże jeszcze po moich próbach ????
  • Odpowiedz
  • 0
@SwiatWedlugAndrzeja: wychodzi na to, że nie da się zarobić na nowych listingach pancakeswap...
Bo wszystkie te małe śmieci to scamy, gdzie, jak rozumiem, frajerzy kupują robiąc wolumen i podbijając cenę, a właściciel ma kompletną władzę i może sprzedać swoje tokeny w dowolnym momencie jak cena zostanie wywindowana x%?
I nikt nie może sprzedać poza nim?
Do kogo on w takim razie to sprzedaje?
Co ciekawe na jednym takim przypadku zrobiłem screena
jakub-jakfat - @SwiatWedlugAndrzeja: wychodzi na to, że nie da się zarobić na nowych ...

źródło: Screenshot_2023-05-31-09-39-08-392_com.coinmarketcap.android

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@SwiatWedlugAndrzeja: Dzięki, wszystko jasne. Jeszcze nadal interesuje mnie możliwość blokowania sprzedaży przez innych. Tzn tak jak mówisz, możliwość sprzedaży tylko do właściciela... dziwne, że taka opcja w ogóle istnieje. Jakby uszyta pod scamy
  • Odpowiedz
@jakub-jakfat: metod scamu jest całkiem sporo, m.in.:

* rugpull - właściciel tokena lub powiązany wallet posiada znaczną ilość tokenów, która nie została zablokowana (tzw. lock - stąd częste pytania np. na telegramie "is liq locked"). Może dzięki temu w dowolnym momencie sprzedać te tokeny (lub usunąć liqudity odpowiednią metodą removeLiqudity) czyszcząc płynność przez co nikt inny już nie odzyska swoich środków.

* honeypot token - sytuacja kiedy token można kupić ale
adapt7 - @jakub-jakfat: metod scamu jest całkiem sporo, m.in.:

* rugpull - właścicie...

źródło: 1

Pobierz
  • Odpowiedz