Wpis z mikrobloga

#polityka #ekonomia Może mi ktoś wytłumaczyć, czemu jest takie straszne przerażanie w związku z usunięciem gotówki? Przeraża was fakt, ze janusze nie będą pod mogli dymać państwa płacąc za wszystko pod stołem? I tak niemal wszystko kupuje się teraz za pomocą karty, płatność w internecie, większe zakupy typu samochód, czy mieszkanie. Więc w czym właściwie tak strasznie wam to przeszkadza?
  • 10
@Ap-maokai-abuser: Bo to paranoja? Ty ziomek z wielkiego miasta to inaczej patrzysz na życie, ale u nas na wsi jak jebnie prąd to i trzy doby go nie ma. A nawet jak jest to w wielu punktach internet działa na piechotę, albo nie działa w ogóle. Kiedyś chciałem zapłacić za skrzynkę piwa w browarze kartą, po 15 minutach poprosiłem o anulowanie transakcji i zapłaciłem gotówką. Anulowanie trwało też 6 minut.
@Ap-maokai-abuser: to filozofia i ideologia... Ale poniekąd uzasadniona bo Rząd będzie miał dostęp do wszytkich inforacji. Z pkt widzenia gospodarka czy ekonomia to pomysł bardzo dobry dla państwa bo uszczelni bardzo szczelnie fiskalizm, szarą strefę, wszytkie budowy na czarno itd. Z drugiej strony jak pójdziesz do strip club to sa olbrzymie szansę że twój radny i proboszcz sie o tym dowie. I ile raczej w dużych miastach pełnych kamer już nikogo