Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dlaczego kręgi związane z #buddyzm #medytacja #mindfulness i #psychodeliki wydają się tak podatne na ideologizację w nurcie "woke"? Czy doświadczyliście z tego tytułu jakichś problemów czy frustracji? Czy nie jest tak, że skoro te środowiska tak bezkrytycznie przyjmują wiele z elementów świeckiej religii woke, które stoją w opozycji do (często cenzurowanych) statystyk, to wiele poglądów i spostrzeżeń nauczycieli medytacji/psychonautów również należy poważnie kwestionować jako przykład podatności na sugestie?

Zaznaczam, że dołączony obrazek ma charakter humorystyczny, a przez "woke" nie mam na myśli rozsądnych i ugruntowanych w obiektywnych danych poglądów o charakterze lewicowym, tylko np. intersekcjonalny kolektywizm czy systemową mizandrię. #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dlaczego kręgi związane z #buddyzm #medytacja...

źródło: 1jmqpu3qkbc61

Pobierz
  • 18
@mirko_anonim: ja się nie zgadzam z tym, że środowiska buddyjskie przyjmują łatwo elementy woke. Tutaj na zachodzie w części środowisk na pewno tak jest, ale nie musisz być lewakiem aby być buddystą. Ja mam skrajnie prawicowe narodowe poglądy, a jestem zagorzałym sympatykiem. Część tych ludzi co poddaje się tej ideologizacji już wcześniej po prostu byli jej poddani tylko potem wchodzą w buddyzm to biorą sobie co im pasuje mając wylane na
@mirko_anonim nie wiem, ale wiem, że każda przyjęta wiedza, ideologia czy jakakolwiek filozofia życiowa nieważne czy będzie nią buddyzm, stoicyzm, chrześcijaństwo czy cokolwiek innego nie poparta praktyką wglądu w siebie i uczynienia samego siebie własnym mistrzem i panem swojego życia gówno da. Możesz recytować słowa Buddy obudzony o 3 w nocy bez zacinki z pamięci ale jeśli ich nie rozumiesz i nie masz wytrenowanego umysłu (co robi się praktyką, a nie przyswajaniem
@mirko_anonim: To chyba jest odwrotnie. To ludzie z kręgów woke interesują się pozostałymi rzeczami.

to wiele poglądów i spostrzeżeń nauczycieli medytacji/psychonautów również należy poważnie kwestionować jako przykład podatności na sugestie?

Kwestionować należy wszystkie poglądy i spostrzeżenia wszelkich guru. Nie możesz niczego przyjmować na wiarę, bo nie o to chodzi w medytacji.
Choć kwestionować to niekoniecznie dobre słowo. Trzeba spostrzec fakt niewiedzy i szukać odpowiedzi - bez nastawiania się na to, że
@mirko_anonim: ja osobiście sympatyzuje z buddyzmem. Ale już miałem okazję zaobserwować w pewnej grupie zachowanie które bardzo mi się nie spodobało. Trzeba mocno uważać żeby nie dać sobą manipulować. Buddyzm to Religia i niemal pewne jest że znajdą się osoby chcące nas zmanipulować, tak samo jak w każdej religii bo tacy są ludzie... obłudni. Najlepiej pójść własną drogą.
Dlaczego kręgi związane z #buddyzm #medytacja #mindfulness i #psychodeliki wydają się tak podatne na ideologizację w nurcie "woke"?


@mirko_anonim: W tym świadku duchowym/rozwojowym jest bardzo wielu narcyzów którzy swoją megalomanię racjonalizują wyższym rozwojem poziomu duchowego. Nie wszyscy ofc, ale radzę zachować szczególną ostrożność. Często ideologia u ludzi jest wykorzystywana do usprawiedliwiania swoich zachowań.
@mirko_anonim: Są różne nurty różni nauczyciele, rozwój duchowy nie jest powiązany z polityką w ŻADNYM STOPNIU, możesz być chrześcijaninem i być "woke lewakiem" możesz być buddystą i być "woke lewakiem" rozwój duchowy polega na ulepszaniu samego siebie a nie patrzeniu na to co jest na zewnątrz
@yhbgrobdoivbvwamsv: dobra, bo moja wypowiedź dotyczyła manipulacji a nie COVIDa widzę zabolało, to chrześcijanie dają się wciągać w różne teorie spiskowe to już było widać kiedy z masonów i illuminati zrobiono zagrożenie typu "rządzą światem w tajemnicy", poza tym wierzą w takie pseudonaukowe bzdury jak keracjonizm, w każdej religii mogą się znaleźć tacy co dostosowują ją do własnych poglądów ale rozwój duchowy na TYM NIE POLEGA co napisałem wyżej tylko na
o chrześcijanie dają się wciągać w różne teorie spiskowe to już było widać kiedy z masonów i illuminati zrobiono zagrożenie typu "rządzą światem w tajemnicy", poza tym wierzą w takie pseudonaukowe bzdury jak keracjonizm, w każdej religii mogą się znaleźć tacy co dostosowują ją do własnych poglądów ale rozwój duchowy na TYM NIE POLEGA co napisałem wyżej tylko na ulepszaniu siebie ale chyba Ty ani autor tego nie rozumiecie


@billuscher: upierasz