Wpis z mikrobloga

@Lipathor: no właśnie. Ważne jest tylko by wygrać (bo oni wcale nie chcą ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). To może chociaż nie podwyższać, bo przecież i tak te pieniądze przeje inflacja?
  • Odpowiedz
@strfkr: Czyli przyznajesz, że wam chodzi tylko o wygranie wyborów i zmianę świń przy korycie, a nie polepszenie w jakikolwiek sposób sytuacji w kraju.
  • Odpowiedz
@ibilon: Co rozumiesz przez "polepszenie sytuacji w kraju"? Wymienisz o jakie wskaźniki Tobie chodzi?
Makroekonomiczne? Społeczne? A może raczej nie chodzi o "kraj", tylko Ciebie?

Pytam poważnie, bez szydery, czy głosujesz kierując się sytuacją milionów Polaków czy swoim portfelem?
  • Odpowiedz
@ibilon: A nie rozumiesz, że w tym głupim społeczeństwie ogłoszenie likwidacji socjalu, do którego się ludzie przyzwyczaili jest zwykłym samobójstwem? I że nikt logicznie myślący tego publicznie nie ogłosi przed wyborami? Nikomu nie jest potrzebna panika patusów i nakręcanie się ludzi załadowanych w kredyty, że nagle stracą ciągle bijące źródełko i stracą płynność finansową xD
  • Odpowiedz
@Mezomorfix: Jak doszedłeś do takiego wniosku pozostanie dla mnie zagadką.
A nawet gdyby mi odpowiadało wszystko, to i tak należałoby po 2 kadencjach #!$%@?ć na pobocze obecną ekipę, bo te #!$%@?łe syny przekroczyły wszelkie granice i nie zawahają się przekroczyć kolejnej.
  • Odpowiedz
ogłoś likwidację 500+ i licz na wygranie wyborów xD


@Lipathor:

A nie rozumiesz, że w tym głupim społeczeństwie ogłoszenie likwidacji socjalu, do którego się ludzie przyzwyczaili jest zwykłym samobójstwem? I że nikt logicznie myślący tego publicznie nie ogłosi przed wyborami?


@Ramboobambo:

Czy wy "opozycjoniści" macie gwóźdź w mózgu... Serio się pytam.

Załóżmy, że w powyższych wypowiedziach jest racja, i cóż z tego patrząc z perspektywy typowego wyborcy konfederacji, czyli młodego
  • Odpowiedz
Czyli nie rozumiesz na czym polega polityka i puste obietnice.


@Ramboobambo: Rozważmy dwie opcje - Tusk wygra wybory i obietnice spełni, lub też nie.
W opcji pierwszej mam #!$%@? - nie zależy mi na niej. W opcji drugiej Tusk spełni wszystkie najczarniejsze urojenia PIS-u co do swojej kłamliwości i wyrachowania, elektorat socjalny będzie sobie przez cztery lata pluł w brodę a potem da PIS-owi większość konstytucyjną :)
Chyba, że Tusk nie
  • Odpowiedz
Rozważmy dwie opcje - Tusk wygra wybory i obietnice spełni, lub też nie.

W opcji pierwszej mam #!$%@? - nie zależy mi na niej. W opcji drugiej Tusk spełni wszystkie najczarniejsze urojenia PIS-u co do swojej kłamliwości i wyrachowania, elektorat socjalny będzie sobie przez cztery lata pluł w brodę a potem da PIS-owi większość konstytucyjną :)


@TheSilentEnigma: A w trzeciej opcji PiS dalej utrzymuje władze i #!$%@? kraj do końca... Niestety,
  • Odpowiedz
A w trzeciej opcji PiS dalej utrzymuje władze i #!$%@? kraj do końca...


@Ramboobambo: Kolego, a ty dalej swoje.
Po pierwsze: czym konkretnie #!$%@?? Nieodpowiedzialną polityką gospodarczą? Jak już ustaliliśmy to się nie zmieni.
Demontażem instytucji demokratycznych? Demokracja wyniosła PIS do władzy i pozwala mu robić co chce i jak chce. I nawet lex Tusk to nic innego jak znany ze starożytności demokratyczny ostracyzm. O Republikę mógłbym walczyć, ale program opozycji
  • Odpowiedz
@TheSilentEnigma:

Po pierwsze: czym konkretnie #!$%@?? Nieodpowiedzialną polityką gospodarczą? Jak już ustaliliśmy to się nie zmieni.


Skąd ta pewność, że się nie zmieni. Jakoś poprzedni kryzys Polska przeszła sucha stopą i udało sie utrzymać na powierzchni, nie tak jak teraz.

Co PiS #!$%@?? Dnia by zabrakło na rozpisanie się ale kilka przykładów: media publiczne, sądy, prokuratura, trybunał konstytucyjny, kombinowanie przy wyborach kopertowych, aborcja, lex tusk, bardzo liczne afery itd. do czasów
  • Odpowiedz
Skąd ta pewność, że się nie zmieni. Jakoś poprzedni kryzys Polska przeszła sucha stopą i udało się utrzymać na powierzchni, nie tak jak teraz.


@Ramboobambo: Nie rozumiem sensu takich porównań. Wtedy Polska miała względnie zdrowe finanse publiczne a PO dbało by tego nie pogarszać, dziś budżet świeci pustakami, a PO składa obietnice socjalne wykraczające poza to co pis dał dotychczas i zamierza dać jeśli wygra wybory.

Kryzys ekonomiczny się cały czas
  • Odpowiedz