Wpis z mikrobloga

W jaki sposób "zaklepaliście" mieszkanie/dom pod przyszły kredyt 2%? Ewentualnie w jaki sposób to zrobić by to miało sens?
Co zawrzeć w umowie przedwstępnej? Zaliczka zamiast zadatku?

Mówię tutaj o rynku wtórnym.

Załóżmy taką sytuację -
Jestem przed podpisaniem umowy przedwstępnej i trzeba wpłacić 10%. Na uzyskanie kredytu mam czas tylko do końca sierpnia. Boję się, że nie zdążę zdobyć kredytu 2% przez to, że dalej jest brak jakichkolwiek informacji i nie wiadomo kto przystąpi do kredytu ile będzie trzeba czekać na rozpatrzenie wniosku itd.

Thoughts?

#kredythipoteczny #kredyt2procent #bezpiecznykredyt #banki #kredyty #mieszkanie #mieszkania #mieszkaniedeweloperskie #kredyt #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie
  • 17
  • Odpowiedz
Jestem przed podpisaniem umowy przedwstępnej i trzeba wpłacić 10%. Na uzyskanie kredytu mam czas tylko do końca sierpnia.


@Forgiveno: No wychodzi na to, że pan deweloper jest tak samo niepewny tego co będzie jak Ty XD
  • Odpowiedz
@Forgiveno: prosta sprawa. Mój znajomy po prostu ogarnął mieszkanie z terminem na wrzesień 2023 od dewelopera. W międzyczasie złożył wniosek o zwykły kredyt i jak go dostanie to będzie sobie czekał do września. Jak nie zdąży z BK2 to użyje normalnego kredytu.

A banki na 100% będą zapchane, więc termin do końca sierpnia to może być na farcie jak wniosek złożysz 3 lipca minutę po północy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nie_znany: To też rozwiązanie, dziękuję.
A jakiś konkretny czas w umowie podawać? Sprzedający pewnie by chcieli jak najszybciej, ale chyba też nie mogę wywalić z terminem do końca roku.
  • Odpowiedz
@majkel88: złożył wniosek już o zwykły kredyt? Z tego co kojarzę to Nie ma aktualnie żadnego banku który ma ważna decyzję kredytową powyżej 60 dni, więc jak on chce czekać do września?
  • Odpowiedz
To też jakieś wyjście, ale wtedy pula może nie wystarczyć


@Forgiveno: wydaje mi się, że trzeba sobie uświadomić, że jeśli Ty boisz się że ceny wzrosną i ten strach powoduje u Ciebie chęć rezerwacji wcześniej, jeszcze przed wejściem w życie ustawy, to ten sam mechanizm działa u sprzedających mieszkania, tyle że oni boją się że jeśli sprzedadzą teraz, to stracą, "bo po wejściu bk2% ceny wzrosną". Dlatego wiele ofert zniknęło i
  • Odpowiedz
@eehhh: złożył wniosek, na koniec miesiąca dostanie pozytywny, a potem można czekać i ewentualnie przedłużać albo podpisać umowę kredytową i nie uruchomić kredytu. Opcji jest sporo. Zależy jaki to będzie bank ostatecznie, ale na spokojnie 2-3 miesiące przeciągnie
  • Odpowiedz