Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #budownictwo

Jak się zabezpieczyć podczas pracy na dachu przed upadkiem w domowych warunkach? Co polecacie? Nie chciałbym wydawać majątku na jakiś kosmiczny sprzęt BHP, ale z drugiej strony chcę być zabezpieczony jak się poślizgnę.

Cel to czyszczenie paneli fotowoltaicznych.
  • 12
  • Odpowiedz
@Wegrzynski musisz się do czegoś przywiązać lina i tyle xd Najlepiej sprzęt wynająć i wszystko wytłumaczą, przynajmniej w wypożyczalni, gdzie ja wynajmuje tak robią
  • Odpowiedz
@Wegrzynski Zależy od dachu, jak płaski to normalnie przejdź kawałek do komina, możesz się przywiązać do belki w środku, ewentualnie na drugą stronę dachu i do jakiegoś drzewa, tylko zabezpiecz linę gdyby się gdzieś stykała.
  • Odpowiedz
@Wegrzynski: Weź długą linę zrzuć z dachu i przymocuj do czegoś solidnego na ziemi po przeciwnej stronie dachu gdzie będziesz robił, jak nie masz niczego do czego mógłbyś linę przyczepić to kup sobie takie wkręcane w ziemię kotwy ze 2 im dłuższe tym lepsze, wkręć i do nich linę przymocuj, do tego najlepiej uprząż, a w ostateczności obwiąż się w pasie tylko odpowiednim węzłem np. ratowniczym.
  • Odpowiedz
@lobo: kotwy to nie jest dobry pomysł. Jak człowiek leci z dachu, to będzie szarpnięcie i wyrwane kotwy.
Lepiej by było postawić samochód i zapiąć się za oczko do holowania.
  • Odpowiedz
@strikingsurface: Czy ja wiem, takie kotwy jak są długie (powiedzmy koło metra i talerz minimum 10cm średnicy) i dobrze wkręcone to kilkaset kilo potrzeba siły aby to wyrwać więc takie 2 powinny dać rade. Ale oczywiście lepiej do czegoś solidniejszego jak słup betonowy czy coś zabetonowanego w ziemi.
  • Odpowiedz