Wpis z mikrobloga

"Czemu projekt Amadeusza nie wypalił, a Magical odnalazł się w tiktokowej rzeczywistości." study case
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na początek cofnijmy się do 2017 i włączcie sobie podkład https://www.youtube.com/watch?v=_h-lwmC8Dfw

Jako, że już dorobiłam się łatki przydupasa Daniela, to trochę o mnie czyli co mnie to gówno obchodzi (CMTGO).
Nie interesuję się patogalami, patostrimerami, nie oglądam przygód raszejskich, ale przez ostatni byt na tym tagu jestem na bieżąco z wydarzeniami i sikam ze śmiechu przez wasze komentarze (dziś wygrał komentarz, że Ice Tower #!$%@?ł, bo apostołowie raszejscy mieli zostać z tymi bratami xD). Po prostu nie potrafię się pogodzić z dzisiejszym światem - gdzie bogatszy, silniejszy ma więcej do powiedzenia i bierze co zechce kłamiąc na cały świat. A sytuacja z Nikolą mocno uderza w struny poszukiwania sprawiedliwości. To jak kibicowanie trzecioligowemu klubowi w starciu z pierwszoligowym gigantem, który podkupił im kluczowego zawodnika przed starciem.

Jako stała bywalczyni wykopu magicala poznałam na początku jego popularności, właśnie przez wykop koło 2017 roku. Byłam wtedy na emigracji, dużo czasu na mirkowanie. Tam ciągle coś sie działo, szał na tagu, rekordy popularności, kociołki, ogólnie szał i moda na nowy content. Pierwszy amatorski big brother i to na pełnej #!$%@?, bez cenzury.

Ludzie hejtowali a Dana się bawił w rytm Duka Dumonta. Prosty chłopak z nizin społecznych stał się popularny na całą Polskę. I widać, że jest z tego powodu cholernie dumny, mówiąc o tym Ryszardowi Cebuli w programie UWAGA - że jest z tego dumny i #!$%@?. Brak pokory doprowadził do upadku, banów, odsiadki w więzieniu.

Podczas upadku popularności magicala, ogołnego hejtu i jego nieobecności, powstało nowe, silne medium. Zaczątek idiokracji, platforma uniwersalna o chorych zasięgach, strzelające ładunkami dopaminy w bardzo celny sposób. TikTok. Jakim cudem odnalazł sie na niej Daniel?

- miał atrakcyjną dziewczynę, okazywali sobie dużo czułości i miłości. To bardzo działało na nastoletnią część widzów i starsze osoby.
- Daniel jest charyzmatyczny, aktywny. Nauczył się dbać o widzów. To kwestia doświadczenia i talentu. Daniel wie jak budować zainteresowanie, jak je dawkować, kiedy je wypuszczać, a kiedy podkarmić.
- rozdzielil uniwersum patostrimerskie, idac w contant prawie family friendly

Kilka zasad, o których zapomina większość:
a) Kamera zawsze bezpośrednio na twarz - zwraca się do nas, do widzów, utrzymuje z nimi kontakt wzrokowy. Inni patrzą w monitor, w telefon, w podłogę.
b) szacunek do widzów - Budowanie poczucia więzi. DRODZY WIDZOWIE, dziękuję że jesteście. Dziękuje za łabędzia. Dziękuje za wasze wspacie, że jesteście. "przezywalismy to razem". Robimy to razem. MY. A Frajeri? "tiktokerzy to zjeby" Jest różnica?
c) przerywniki artystyczne - może to śmieszne, ale pokazy taneczne Gohy, to bardzo ważny element układanki show. Goha jest już postacią memiczną i kultową, twórczynią wielu popularnych trendów. Ludzie skupiają uwagę na Gosi, Daniel ma czas zeby zlapac oddech, napic sie ulubionej PEPSI (btw, jak to czytasz Daniel, przerzuc się na Colę Zero :P). Nie można być nabuzowanym i aktywnym cały czas, dlatego monologi są przerywane występami Gohy, wychodzeniem do gości, puszczeniem piosenki.
d) MUZYKA - bardzo bogaty repertuar, nowe hity, stare klasyki, disco polo - dla każdego. Nie ma stypy, mamy wrażenie uczestniczenie w imprezce, że jest wesoło, gwarno, Daniel odpowiednio drze #!$%@?ę, aby było go dobrze słychać, Goha akurat nie musi się starać. Ludzie zamawiają sobie w komciach ulubione piosenki, często proponują adekwatne do danej sytuacji, odnosząc się do aktualnych wątków w serialu (rozstanie, walka, złamane serce itd.). Do tego obowiązkowo barka o 21:37. No i papiez na ścianie. I tak, to się dzieje naprawdę i życie to napisało.
e) OTWARTOŚĆ - Magiczny chetnie sie dzieli swoim zyciem. Płacz po rozstaniu? Rozwalanie ledów z imieniem dziewczyny? Napady gniewu? Wszystko to Dana, bez znaczenia w jakim jest stanie psychicznym, pokaże na kamerze i jeszcze podziękuje za ZŁOTY POCIĄG i czapeczkę. Profesjonalizm.Nie umiesz tych tańców tiktowych i tanczysz jakbys złamał kiedys noge w oktagonie? I tak wrzucasz. Ludzie mają prawo sie z Ciebie smiac. Z tego potem są shoty na tiktoku budujące odpowiednią narrację. Gdy Ferrari z resztą frajerów nagrał ckliwy, kłamliwy spot na youtuba w który nikt nie uwierzył, na tiktoku leciały szoty poruszonego i zapłakanego magicala i tysiące komentarzy wsparcia. Nie muszę chyba pisać, kto dzięki temu zyskał.
f) REAGOWANIE NA WIDZÓW - ludzie piszą o drzwiach z nutelli? No to nagrał tiktoka. I to dla USA i Polski ( ͡° ͜ʖ ͡°) Komentarze o migowym Gohy? No to wdrażamy do każdego tiktoczka. Co ciekawe, po raz pierwszy tłumaczyła na migowy w najgorętszym momencie, gdy Magical mówił że urwał mu się kontakt z Nikolą - dla mnie genialne. Wszyscy myślą, że bajtują Daniela, że ich pozdrawiaja z calego swiata? Ok, niech bajtuja on w to idzie, a ludzie komentuja i sie dobrze bawią. HELOU FROM MENEL HOUSE MAJU MAJ
g) KONSEKWENCJA Regularność, stałe strimy, podobne godziny w odpowiedniej porze. Widać, że to lubi. Strimy odbywają się praktycznie codziennie. Nawet jeśli nie ma nic ciekawego, to po prostu odbywa się to według schematu i jakoś leci. Ale rzadko kiedy nie ma nic ciekawego, bo zarządzanie uwaga u budowaniem ciekawości odbywa się perfekcyjnie
h) ZARZĄDZANIE UWAGĄ I ZAINTERESOWANIEM - najpierw zapowiedź na instagramie. Budowanie wątków, ciągle coś sie dzieje. Dawkowanie informacji. Na relacji co pół godziny zapowiadane jest podanie kolejnego łakomego kaśka, brejking newsa. Nie rozdaje od razu wszystkich kart. Dzieli tort na części i częstuje gości co jakiś czas. Buduje to atmosferę, widzowie zostają i czekają na kolejne info. Dobrze zaplanowane show.
i) AKTYWNOŚĆ, Dana niczym rasowy wodzirej zachęca do wspolnej zabawy TAPUJEMY TAPUJEMY, podnosi i moduluje odpowiednio głos jak spiker radiowy. Ma w sobie charyzmę i nie można mu tego zabrać.
j) SCENARIUSZ, KTÓRE PISZE ZYCIE Daniel dobrze wie, ze w dobrym show musi sie dziac. Wiec sie dzieje, a ostatnia historia porwała cały internet.

KONIEC CZĘŚCI PIERWSZEJ. Gdyby wywiązało się fajna dyskusja, to rozpisze jeszcze czemu w przypadku Nikolki z Frajerim to nie działa i czemu nie zadziała, oraz jak mogli spieprzyć taki potencjał.

https://www.youtube.com/watch?v=wuEOEuRptWo

#danielmagical #patostreamy
  • 28
  • Odpowiedz
@DonKapuczino: a co jak to laska 10/10 i po prostu jest koneserem pato, z głębszymi przemyśleniami na temat uniwersum U2? W #!$%@? mirasów pisało podobne eseje i jakoś nigdy nikt im nie napisał, że są dzwonnikami z Raszeidam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żyj i daj żyć mireczku, peace, kuuuuuurwa trzeba się wyspać jo? (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@owocliczi: Plus, bo przeczytałem całość. W sumie nie oglądam tucznika, ani innych streamow, ale tag śledzę od początku dramy. Jaki by gruby nie był o czego nie odwalał w przeszłości i tak mu kibicuje tylko po to, żeby utrzeć nosa multipli i łysej, bo tak się pp prostu nie robi. Oby na najbliższym Prime młody wyjaśnił ciota i pewnie wtedy mi się już znudzi :D
  • Odpowiedz
@owocliczi: Niektórzy mogą się śmiać, ale masz rację. Dobrze wyłuszczyłaś to, co ludzi przyciąga na tego TikToka, do Dany, i to ludzi, którzy nie są koneserami patostrimów. Niestety, podoba nam się to albo nie, jednak prawdę trudno oszukać. Jaki Daniel jest, wszyscy tutaj wiemy, a na TikToku? No, nie każdy.
  • Odpowiedz
@owocliczi: i już wykopki piszą komentarze, że za dużo czasu masz, jesteś brzydka i naćpana bo napisałaś kilka zdań rozwielętych i złożonych
Prawdy trochę jest w tym stereotypie, że wiadomo kogo patostrimy przyciągają( mam na myśli to co się na tagu dzieje)

Fajnie się takie analizy czyta, Danielowi udało się odtworzyć "dymy" w wersji family friendly dla widzów tiktoka, cud że mu to konto jeszcze nie spadło
  • Odpowiedz