Wpis z mikrobloga

#okulary #okulista #okulistyka
Mircy mam taka zagwozdke. Z recji wieku wzrok juz nie ten. Problemy z widzeniem z bliska. Na "szczescie" okulistka stwierdzila ze oba oka tak samo popsute wiec jest latwiej z okularami.

Ale pytanie brzmi:
Kupilem se okulary "do czytania" i sie swietnie sprawdzaja czy to w pracy czy jak robie cos na telefonie. Ale problem polega na tym ze juz mniej sie sprawdzaja "na dalszych dystansach" czyli w normalnym funkcjonowaniu.

Wkurza mnie ciagle wkladanie i zdejmowanie. Sa takie okulary ktore beda dzialac na krotkim dystansie i nie psuc dlugiego dystansu? Wydaje mi sie to niemozliwe ale ja totalnie nie w temacie. Czytam o okularach progresywnych ale tam jest:
"Okulary progresywne przeznaczone są właśnie dla osób mających problemy zarówno z postrzeganiem dali, jak i bliży"
A ja nie mam problemu z dala :/
Da sie to jakos obejsc?
  • 7
No masz po prostu 0 wadę do dali, ale w okularach do bliży nie widzisz dobrze bo są za mocne do dali.
A więc zdanie ,,"Okulary progresywne przeznaczone są właśnie dla osób mających problemy zarówno z postrzeganiem dali, jak i bliży" to prawda i rozwiązują ten Twój problem nawet jeśli nie masz masz wady wzroku do chodzenia. Występują jeszcze okulary relaksacyjne ale jeśli pracujesz przy komputerze i potrzebujesz już plusów też do
  • 0
@phoropter: @fotograf_warszawiak
W planie jest wizyta u specjalisty. Tym bardziej ze pierwwszy raz bylem jakos 3 lata temu (jak zauwazylem ze nie widze z bliska) a drugi raz pare miesiecy temu (jak mnie lekarka poz wyslala do okulisty w zwiazku z cisnieniem). Bylem zdziwiony ze pani ma mnie w komputrze i stwierdzila ze bylem juz u niej.

+2 +2,5 takie mi sie najlepiej sprawdzaja. Do komputera, telefonu, ksiazki to rewelacja. Jak
@gorzki99: Tak wszystko będzie działało tak jak chcesz :)) Będziesz musiał jedynie uważać na początku przy chodzeniu po schodach, bo jak spojrzysz tymi plusami w doł to będzie rozmazane więc trzeba będzie się troszkę pochylić :) No i oczywiście czasem do komputera trzeba podnieść głowę, żeby zobaczyć tą strefą do komputera, ale wszystko zależy od ustawień i to jak się przyzwyczaisz. Każdy optyk ma gwarancje adaptacji do tych progresów, jeśli się
@gorzki99: a byłeś już u optometrysty żeby sprawdzić dokładnie co do dali, a co do bliży? Bo jeśli bliż względem dali będzie w granicach +1,25 to spokojnie relaksy, które kosztują poniżej tysiaka za parę. A progresy sensowne to tak 1800+. Ja używam relaksów na codzień i do laptopa, do dużego monitora mam okulary dobrane pod odległość 75cm, jednoogniskowe.
  • 0
a byłeś już u optometrysty żeby sprawdzić dokładnie co do dali, a co do bliży?


@fotograf_warszawiak: dzisas co z skomplikowane slowo :P
Nope. Poki co bylem tylko u okulistki. Sprawdzila ze +2. Powiedziala ze dopoki nie potrzebuje na stale tylko doraznie to jao ze mam w obu oczach to samo spokojnie wystarcza okulary z rossmana :P Ale powiedziala tez ze jakbym potrzebowal na stale t mam przyjsc po recepte.

Zabawa polega
@gorzki99: Ja jestem optometrystką i tak jak czytam co za glupoty ta okulistka mowi, że masz mieć z rossmanna okulary, no dramat. Ogolnie jak Twoje pierwsze okulary do czytania to +2,00 to dosyc sporo, skoro nie ma wady do dali. Umów się na badanie u optometrysty i zobaczysz jak naprawdę powinno się dobierać okulary. W każdy porządnym salonie optycznym powinien być dyplomowany optometrysta, który uwzględni jeszcze widzenie obuoczne. (Uważaj na randomowe