Wpis z mikrobloga

Nie macie wrażenia, że konfiarze przeceniają impakt jaki miało by zmniejszenie PIT? Przecież to jest kilka stówek. Rozumiem, że to zawsze coś, i ogólnie jestem za niższymi podatkami, ale mam wrażenie, że konfa sprzedaje swoim fanom wizję że PIT jest jedyną rzeczą, która stoi im na drodze do bogactwa, lasek i laserów.

Realnie jedyną droga do znacznego polepszenia swojej sytuacji w dorosłym życiu jest wrócenie do nauki, zdobycie nowych kompetencji. Wtedy skoczysz kilka tysięcy do góry, a nie stówek.

Mentzen jest yebanym doktorem ekonomii, siedział na dupie i sie uczył. Jędrek bez studiów ani fachu nie osiągnie takiego dobrobytu finansowego choćby miał zero PIT. Jędrek jak chce lepiej życ to musi iść do szkoły, ale takiej rady nikt nie chce słyszeć

#rozkminy #przemyslenia #konfederacja #podatki #samorozwoj #edukacja #finanse #finanseosobiste #mentzen #podatki #polityka
Pobierz hermie-crab - Nie macie wrażenia, że konfiarze przeceniają impakt jaki miało by zmnie...
źródło: pit
  • 21
Mentzen jest yebanym doktorem ekonomii, siedział na dupie i sie uczył. Jędrek bez studiów ani fachu nie osiągnie takiego dobrobytu finansowego choćby miał zero PIT. Jędrek jak chce lepiej życ to musi iść do szkoły, ale takiej rady nikt nie chce słyszeć


@hermie-crab: mentzen jeszcze gada, że każdego polaka, który będzie pracował będzie stać na dom, dwa samochody, trawnik i mieszkanie co roku xD

A to wszystko dlatego, że choć może
Realnie jedyną droga do znacznego polepszenia swojej sytuacji w dorosłym życiu jest wrócenie do nauki, zdobycie nowych kompetencji. Wtedy skoczysz kilka tysięcy do góry, a nie stówek.

Mentzen jest yebanym doktorem ekonomii, siedział na dupie i sie uczył. Jędrek bez studiów ani fachu nie osiągnie takiego dobrobytu finansowego choćby miał zero PIT. Jędrek jak chce lepiej życ to musi iść do szkoły, ale takiej rady nikt nie chce słyszeć

@hermie-crab: ale
siadatajta - >Realnie jedyną droga do znacznego polepszenia swojej sytuacji w dorosły...
@Kryspin013

Ty to weź do serca co napisał kolega, idź do liceum zaocznego i zdaj tę maturę w końcu bo za 20 lat plecy Cię będą je**ły od noszenia tych opon i będziesz pluł w lustro leniwy nierobie.

@hermie-crab

znacznie upraszczasz, w chwili obecnej realnie opodatkowanie i oskładowanie umów o pracę to ponad 50%.

sama przymusowość składek dla jdg to dla wielu osób czynnik wykluczający próbę rozpoczęcia własnego biznesu.

pomijasz aspekt ekonomiczny
znacznie upraszczasz, w chwili obecnej realnie opodatkowanie i oskładowanie umów o pracę to ponad 50%.


część z tego używasz lub będziesz używał (lekarz, szkoła, ulica, emerytura itd). Jak dostaniesz raka to sa miliony w kosztach leczenia.

Nie można tych całych 50% traktować jako haracz za nic

@albo_wutka_albo_buk:
@hermie-crab: PIT to jest tak naprawdę jedyny w miarę progresywny podatek jaki płacimy na państwo, rezygnacja z niego oznacza degresję podatkową i katastrofalne skutki dla budżetu państwa. Ci wszyscy wyborcy Konfy myślą, że za ich rządów żyłoby się im lepiej, ale tak naprawdę jeśli nie jesteś prezesem korpo albo chociaż właścicielem januszexu, z którego mógłbyś sobie dzięki niewolniczej pracy po deregulacji kodeksu utworzyć lokalny monopol, to w wolnym rynku byłbyś biedniejszy
@Kryspin013: Wręcz przeciwnie. Gdyby robił to bym myślał, że jest to możliwe. Ja tego od niego nie oczekują, bo sam sobie na te rzeczy zapracuję. To na czym mi zależy to na jak najniższych podatkach, bo wtedy zostanie mi więcej w kieszeni, a więc szybciej na te rzeczy zapracuję.
Nie macie wrażenia, że konfiarze przeceniają impakt jaki miało by zmniejszenie PIT? Przecież to jest kilka stówek. Rozumiem, że to zawsze coś, i ogólnie jestem za niższymi podatkami, ale mam wrażenie, że konfa sprzedaje swoim fanom wizję że PIT jest jedyną rzeczą, która stoi im na drodze do bogactwa, lasek i laserów.


@hermie-crab: PIT prócz tych kilku stówek od ludzi o których piszesz generuje jeszcze duże koszty, pozdrawiam ;3

Realnie jedyną