Wpis z mikrobloga

mirki jednak potrzebuje pomocy, szukam laptopa który:
-pewnie poleasingowy - cena do tysiaka+- z nowymi bateriami, patrzyłem coś za 2k ale nie znalazłem żeby spełniał wszystkie wymagania.
-jak najawiększa bateria (ewentualnie 2 wbudowana i wymienna) - fajnie żeby trzymał te 10h - munimum 8h.
-wbudowany modem 5g minimum lte
- minimum 14 cali
zastanawiałem się nad ThinkPad T460s, ma służyć do grania przez moonlight z domowego pc, oglądanie filmów/seriali i nic po za tym wymagającego.
jakaś i5 minimum 6gen, nie wiem co może być odpowiednikiem w ryzenach, 12/16gb ramu, ssd 256 - mam wystawionego nextclouda więc dysk większy niepotrzebny.
#pustulkowelaptopy #laptopy #komputery
  • 6
@mati1990: Za 1000zł powinno dać się już dostać Lenovo ThinkPad T480 z dwiema bateriami (jedna wewnętrzna, druga zewnętrzna), modemem LTE i 2 slotami pamięci RAM (czyli łatwy upgrade, bo niektóre inne modele mogą mieć pamięć RAM częściowo lub w całości lutowaną bezpośrednio na płycie głównej). Ciężko jedynie przewidzieć stan baterii, jak to w urządzeniu używanym. Za 2000 zł można już bardziej "przebierać" w poszukiwaniu egzemplarza np. z i7 8. generacji, dedykowaną
@mp107: jaka jest szansa że t480 gdy jest podłączony do kontaktu omija baterie i leci prosto do gniazdka? jakbym go katował powerbankiem to żeby baterie nie dostawały w dupę
@mati1990 W ThinkPadach da się ustawić progi ładowania np. 40-80% (oddzielne dla każdej z baterii) i wtedy powinien czerpać energię jedynie z zewnętrznego zasilania, jeśli jego wydajność wystarczy w całości do zasilenia komputera. Bo jeśli nie to wtedy może się chwilami "posiłkować" również energią z baterii.