Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, cześć,
na jednej z grup w internecie przeczytałem, że używanie "zwykłego uchwytu" na telefon może powodować uszkodzenie kamery w smartfonach z optycznym stabilizatorem w związku z przenoszonymi podczas jazdy wibracjami.
W zeszłym miesiącu musiałem wymienić tylną kamerę w smartfonie bowiem aparat zaczął wydawać skwierczące dźwięki, do tego oczywiście nie mógł złapać ostrości.
Jeśli chodzi o obecny uchwyt, mam coś w stylu RAM, na sprężynowych zaciskach, zrobiłem z tym uchwytem może jakieś 5k km.
Dowiedziałem się też, że istnieją na rynku uchwyty z nakładką antywibracyjną, m.in. SP Connect albo Quad Lock.
Czy ktoś korzystał z takiego uchwytu? Bo jestem ciekaw czy to faktycznie coś pomaga?
Pozdrawiam!

#motocykle
  • 4
  • Odpowiedz
@Brezen jeździłem singlem 400 rok z nakładką typu xmount i nie zauważyłem problemów z moim notem 9, teraz kupiłem ten quad lock z chin za 30zł i faktycznie, telefon jest lepiej umocowany i aż tak nie wibruje jak w xmouncie. ale minusem jest jednak ten cyc którego musisz dokleić na etui, na codzień,poza motocyklem trochę przeszkadza.
  • Odpowiedz
@Brezen ja używam sp connect, zestaw etui, uchwyty i dokładna na wibracje wychodzi +\- 600zl.
Telefon trzyma się pewnie, ja używam tego etui na codzień bo samo w sobie jest dosyć pancerne.

Usterki aparatu są tylko w modelach ze stabilizacja optyczna aparatu
  • Odpowiedz
@Brezen: ja do nawigacji na moto używam starego telefonu gdzie mam w dupie czy coś się zepsuje czy nie ( ͡ ͜ʖ ͡)
Ceny tych uchwytów antywibracyjnych są z kosmosu btw.
  • Odpowiedz