Wpis z mikrobloga

Apropo nowego wykopu i tego przycisku pobierania to jak wszedł właśnie nowy wykop to wkurzało mnie strasznie to, że żeby skopiować sobie do schowka obrazek muszę wykonać tyle klików zamiast jednego jak kiedyś. Zacząłem szukać co mogę z tym zrobić i udało mi się na szybko ogarnąć w pare godzin skrypcik, który właśnie tworzył dwa guziczki w tym samym rogu, w którym właśnie jest aktualnie przycisk pobierz. Skrypcik działa chyba tylko na desktopie (aczkolwiek nie testowałem na małych ekranach), ale za to ma takie plusy jak:
- oba przyciski są z 1.5x mniejsze powierzchniowo niż ten jeden aktualny, zasłaniają bardzo mało a jednocześnie łatwo się je klika
- są dwa przyciski a co za tym idzie dwie, a nie jedna opcja
- funkcjonalności dla mnie maja o wiele większy sens niż aktualny przycisk, który pobiera obrazek na dysk (kto tego wgl używa xD)

Pierwszy guzik otwiera oryginalny obrazek w nowej karcie.
Drugi guzik kopiuje link do oryginalnego obrazka do schowka.

Ikonki guzików trochę randomowe i mogą mylić, ale zmiana ich to akurat jeden znaczek podmiany.
Ostatnio dodałem do skryptu usuwanie aktualnego guzika, żeby mnie nie denerwował.

Jakby ktoś chciał to mogę gdzieś ten skrypt wrzucić, aczkolwiek może być zabugowany xD Jak coś prostego to naprawie, jak "ło panie" to odpuszczę. No i trzeba potrafić wiedzieć gdzie go wsadzić żeby się odpalał sam

#wykop #nowywykop prawie #programowanie choć do js rzadko się przyznaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz Jelony - Apropo nowego wykopu i tego przycisku pobierania to jak wszedł właśnie nowy ...
źródło: wykopxd
  • 5
@ujdzie: jeśli chodzi ci o prawy przycisk i otwórz w nowej karcie to to dodaje ci do linka podpis i zmniejszenie obrazka np ',w400.png' na końcu jak w przypadku obrazku który mam tu wrzucony w posta. większe obrazki stają się bardzo nieczytelne przez to. te moje guziki usuwają te dodatkowe atrybuty