Wpis z mikrobloga

#rower #ebike #mtb siemanko rowerowe świry. Mam pewien problem. Zacząłem u siebie zauważać ze tylne koło jest przekoszone w lewą stronę, dosłownie na 2mm od ramy, a z prawej strony się robi luka na ponad centymetr. Szczególnie to się zaostrzyło po przeróbce roweru na ebike bo dużo większe siły teraz są przenoszone przez łańcuch i ciągnie kasetę z taka siła że koło się delikatnie przesuwa. To taka moja teoria bo mimo tego ze to hardtail to po ustawieniu równo koła za pomocą samozacisku, po 20km na asfalcie znowu jest przekoszone. Nawet bym tego nie zauważał bo to nie ma dużego wpływu na jazdę ale planuje w przyszłości zmienić oponę z 2.2 cal na 2.6 albo i na 2.8 cal a wtedy może już ocierać o ramę jeśli sie przekrzywi. Czy ktoś miał i rozwiązał taki problem? Będę wdzięczny za pomoc
  • 2
  • Odpowiedz
po ustawieniu równo koła za pomocą samozacisku


@Undying: gościu, koło ma być równo osadzone względem haków a nie osi koła. Wystarczy że weźmiesz klucz do nypli i napniesz szprychy w stronę większej japy. 2 minuty roboty.
  • Odpowiedz
  • 1
@Undying Ale że ktoś ma zgadywać co to za rama, koło, jak jak jest mocowane i jaką rzeźbą to przerobiłeś na ebikea czy podzielisz się tymi informacjami?
  • Odpowiedz