Wpis z mikrobloga

Mirki jako że mój obecny wzmacniacz Pioneer A-449 zaczął po latach niedomagać (padł jeden kanał, gra ciszej), przyśpieszam decyzję o wymianie tego elementu audio. Przy okazji chciałbym nabyć coś nowszego, co będzie posiadało już wejście optyczne lub hdmi, jako że obecnie źródłem 90% muzyki jest u mnie TV plus używam głośników też do filmów.

Jeśli chodzi o głośniki to są to Polk Audio T50 i ich nie planuję zmieniać. Potrzebuję natomiast jakiegoś wzmacniacza stereo lub popularnego ostatnimi czasy tworu tj amplitunera stereo. Myślałem o Marantz NR1200, jako że czytam całkiem przychylne opinie plus ma korzystne dla mnie, dość kompaktowe wymiary. Patrzyłem też na bezpośrednią konkurencję czyli Denon DRA-800H i ONKYO TX-8390 chyba, że jest sens dopłacać do Marantz PM7000N kub PM8006?

Słucham głównie muzyki instrumentalnej, akustycznej, jazz, niemniej chciałbym, żeby zestaw był w miarę uniwersalny i głośniki potrafiły zagrać też efekciarsko i zejść trochę np przy filmach. Lubię charaktetystykę raczej jasną, typ "V" (szczegółowość, korzystam nawet niekiedy z loudness). Generalnie brzmienie w obecnej konfiguracji nawet mi odpowiadało, wydając 3k nie chciałbym na pewno, żeby było gorzej niż przy obecnym wzmacniaczu za 500zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pytanie - czy wspomiany Marantz NR1200 będzie dobrym rozwiązaniem czy polecicie coś ciekawszego?

#audio #stereo #amplituner #wzmacniacz #dzwiek #audioboners #glosniki #sprzetaudio #hifi
cebula12klocuch13 - Mirki jako że mój obecny wzmacniacz Pioneer A-449 zaczął po latac...

źródło: audio

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@paczelok: zapewne będę próbował go reanimowaćna boku, ale to swoją drogą. Wymiany i tak chcę dokonać, bo obecny wzmacniacz nie ma żadnych cyfrowych ani optycznych wejść, z kolei TV nie ma RCA i łączę się wyjście słuchawkowe -> RCA co wydaje się takim średnio idealnym rozwiązaniem.
  • Odpowiedz