Wpis z mikrobloga

@Wilson_: zależy ilu kanałowy i jakiej jakości dźwięk cię interesuje. Jak na full wypasie to zapomnij (szczególnie 6-kanałowy), przerabiałem to kilka miesięcy temu i skończyło się sprzedaniem kina domowego.
A jak skompresowany 3-/6-kanałowy to w kompa wpinasz jakąkolwiek kartę dźwiękową z wyjściem optycznym i fajrant.
  • Odpowiedz
  • 0
@purrminator: nie wiem kino domowe to jakiś stary strup firmy Elta jak na zdjęciu, kolega był taki genialny że przeczyścił laser jakimś spirytusem i prawdopodobnie zatarł plastikową soczewkę i całkiem nie czyta płyt, gruz jest do wywalenia trochę już leży. Chciałem z niego audio wykorzystać i nie mam bladego pojęcia jak to zrobić. Dźwięk nie musi być jakiś super hiper pro, byle by brzdąkało całkiem głośno, max co mi zależy to
Wilson_ - @purrminator: nie wiem kino domowe to jakiś stary strup firmy Elta jak na z...

źródło: IMG_20230611_222557

Pobierz
  • Odpowiedz
@Wilson_: a masz coś w normalnej rozdzielczości? Bo nie widać czy audio input to jakaś optyka czy inne dziwadło.

EDIT: wygooglałem, zestaw do śmieci. Tam jest popieprzony standard na audio inpucie, zayebiesz się przejściówkami zanim wykombinujesz jak to podłączyć. Zbyt stary model, zbyt nietypowy standard złącza, nie warto.
  • Odpowiedz
@Wilson_: no to jak masz do tego multimetr to wystarczy. Tam idzie normalnie analogowo dźwięk, tylko trzeba sobie odszukać, który pin jest od którego kanału.
  • Odpowiedz
@Wilson_: gdyby to było coś porządnego, sygnowanego jakąkolwiek szanowaną marką i krzesającego minimum 200W, spoko.
Ale ilość zabawy jaką trzeba wpakować w ten 60W budżetowy ulep sprzed dekad jest po prostu niepoważna.
Ale ja to ja, Ty zdecyduj sam ile pracy i fatygi jesteś gotów w to wpakować.
  • Odpowiedz
  • 0
@purrminator: jest jaki jest chciałem mu dać drugie życie jeszcze kiedy grał jako tako i mieszkałem w bloku na 4 piętrze sąsiedzi z parteru się skarżyli sam tego nie ogarnę jeśli nic nie wymyśle to poleci na elektrośmieci albo na FB śmieciarkę nie mam pomysłu jak to inaczej wykorzystac
  • Odpowiedz
@Wilson_: zawsze będę zwolennikiem napraw, sam ok. 3 lat temu wymieniałem "wybuchniętego" kondziora w swoich głośnikach 2.1. Aaaale:
1. Te głośniki genialnie grały.
2. Miały normalne standardy interfejsów.

Tymczasem Ty utknąłeś z budżetowym no-namem o naprawdę niedorzecznej mocy, z 9-pinowym złączem którego nikt poważny nie używa. Więc trzeba druciarsko rzeźbić przejściówkę która wymaga know-how, miliona lutów i niemałej ilości czasu.
To już chyba naprawdę rozsądniej wylicytować sobie coś działającego na Alledrogo
  • Odpowiedz