Wpis z mikrobloga

@wiedzmy: patrząc z perspektywy lat to nie była to wcale zła odpowiedź, a jak to teraz wygląda jak ktoś chce się wyrwać gdzieś? Szuka lepszej pracy a potem kredytuje się wiążąc pętle na szyje, ale osiąga swój cel ostatecznie. Takie życie.
Analiza i ocena obecnego stanu:

- Przeprowadzenie kompleksowej analizy [...]

@siadatajta: Bardzo dziękuję za rzeczową odpowiedź!

I to wszystko co napisałeś już sprawia, że plan "Likwidacja podatków" jest kondycyjny i tak samo jak analizy, zależy od wielu czynników - i to jest normalne i jak najbardziej zrozumiałe!

Tym bardziej wkurza mnie fakt, że ktoś kierujący się na wolnościową opozycję unika pytań / przychodzi nieprzygotowany i zbywa wszystkich słowami "nie znam się".
Tym bardziej wkurza mnie fakt, że ktoś kierujący się na wolnościową opozycję unika pytań / przychodzi nieprzygotowany i zbywa wszystkich słowami "nie znam się".


@xfin: Teraz ma łatwiej - "teraz nie mam do tego głowy, bo piję piwo"
prywatna i rynkowa służba zdrowia, prywatne i rynkowe szkolnictwo rozwiązuje problem jakim jest to, że pieniądze z moich i twoich (i waszych drogie mirki i mirabelki) podatków są przepalane przez ten paździerz ʕʔ


@siadatajta: To nie Democracy 2 żebyśmy z dnia na dzień zmienili wszystko za kapitał polityczny. Przekształcenie służby zdrowia i systemu edukacyjnego w prywatny to nie jest miesięczny okres przejściowy, tylko kilkuletni. Podatków też z
@siadatajta: Odniosę się tylko do edukacji. Może jestem staroświecki, ale moim zdaniem najpierw powinno nastąpić "Przeprowadzenie kompleksowej analizy" oraz "Ocena efektywności i kosztów działania obecnych systemów" i na tej podstawie powinno się określić czy dokonujemy zmian i jakich, w tym, czy należy przeprowadzić prywatyzację oświaty. Natomiast proponujesz działanie odwrotne, czyli wychodzisz od wniosku - należy sprywatyzować oświatę - a później przechodzisz do diagnozy jej stanu.

Generalnie w dużej mierze te postulaty