Wpis z mikrobloga

naciągane jak plandeka na żuku


@malinq: Zupełnie jak poparcie tego rodzaju ugrupowań.

poza tym siedziałem na korwinowych grupkach do 2020 i nie widziałem ani jednego rajdu na terenową ankietę. Co najwyżej na sondaże na wp xD


To było akurat w #!$%@? częste zagranie. Tylko że te grupki to się zmieniały jak w kalejdoskopie, bo one często same były rajdowane przez przeciwników konfy.
Zupełnie jak poparcie tego rodzaju ugrupowań.


@vrNFWrUew3D4Rgz: tego rodzaju? Jak wprowadzasz nowe definicje to nie wstydź się ich doprecyzować. No chyba, że lubisz bujać w obłokach, zamiast trzymać się konkretów

anyways - poparcie dla konfy może być trochę naciągnięte, bo oni zawsze spamują sondażami które są dla nich najlepsze, ale w 2019 wobec tego co mówisz też by tak było, a takich pozytywnych sondaży jak obecnie konfa, nie miała żadna około
@EmDeCe:
Ej, ale miał rację.
Niemcy miały więcej zobowiązań wobec Rosji niż Ukrainy i faktycznie tylko czekały aż Ukraina upadnie, a że nam to nie na rękę to obudziliśmy wszystkich dookoła aż Niemcy zaczęły stawiać na wygrywającego konia.
@EmDeCe: że kszysio po 25 larach studiów zwariował, mnie nie dziwi, że ciągle jest jakiś elektorat po 35 latach, co się nabiera, że im chodzi o coś innego, jak o dotację dla wyborczych przegrywów... TO JUŻ TAK.
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/naukowcy-ocenili-skutki-lockdownu-w-czasie-covid-19-oto-ich-wnioski/spe47v1

@look997: Ciekawe źródło, pojedyncze badanie o charakterze lokalnym rozstrzygające kwestię skuteczności obostrzeń na całym świecie. Strasznie mało ci potrzeba do wyrobienia jednoznacznej opinii.
Tymczasem z naukowych publikacji trudno wysunąć jednoznaczne wnioski
https://scholar.google.com/scholar?hl=en&as_sdt=0%2C5&q=covid+19+restrictions+effectivenes&btnG=
Większość naukowców zajmuje stanowisko według którego obostrzenia w połączeniu z masowymi szczepieniami miały istotny wpływ na opanowanie pandemii.
@Elaviart: To jest podsumowanie ale ja wiem że nie da się zatrzymać rozprzestrzeniania, bo zawsze ktoś musi chodzić, nie da się zamknąć ludzi na kilka tygodni w sposób 100% i szczelny - a tylko wtedy byłoby to skuteczne.
Nie da się zamknąć granic na zawsze - a bez tego lockdown w Polsce nie ma żadnego sensu, bo po otwarciu granic znów do Polski dostanie się wirus.
I na to nie ma
ale ja wiem że nie da się zatrzymać rozprzestrzeniania, bo zawsze ktoś musi chodzić, nie da się zamknąć ludzi na kilka tygodni w sposób 100% i szczelny - a tylko wtedy byłoby to skuteczne.


@look997: No tak, naukowa wiedza nie pasuje to odpalamy chłopski rozum. I trochę go ponaciągamy, bo na najprostszy farmerski łeb ograniczenie kontaktów podczas których dochodzi do zarażeń spowoduje w danym momencie ograniczenie liczby zarażanych.
Skąd wyciągnąłeś założenie,
Skąd wyciągnąłeś założenie, że skuteczne byłoby tylko całkowite, szczelne zamknięcie wszystkich to nawet nie pytam, można się domyślić.


@Elaviart: No właśnie tylko do tymczasowego. I doczytaj resztę.

założenie, że od samego początku pandemii posiadaliśmy taką samą wiedzę jak dzisiaj


@Elaviart: No tak, tylko lockdown był dłużej niż tylko na początku, żeby wiedzieć kto może przechorować w domu.

Jakieś obietnice firm farmaceutycznych xD Żałosne.


@Elaviart: Państwa się posłuchały jednej organizacji,