Wpis z mikrobloga

Zapraszam wykopowych specjalistow do dyskusji:



Na zdjęciu widać Długą prostą linie przecinająca skały na wybrzeżu (Wyspa La Maddalena a dokładniej Isola Giardielli). Linia przecinała skały na odległości ok 70 metrow chociaż możliwe, że wiecej bo nie sposób było w krótkim czasie dokładnie zbadać tej linii. Dziwne było to, że linia wydaje się być idealnie prosta. Czy macie jakis pomysł jak mogła powstać? Po powrocie do domu bardzo nas to pytanie nurtuje...



#geologia #geografia #wlochy #ufo
lukapisak - Zapraszam wykopowych specjalistow do dyskusji:

 

Na zdjęciu widać Długą...

źródło: a070bd03531a8c6fcd44debffb6ccceb

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
Pęknięcie skał, następnie "wypełnienie" szczeliny np kwarcem w procesach hydrotermalnych i erozja powierzchniowa pozostawiajaca żyłę, o innej twardości niż otaczające skały, dobrze widoczną.
  • Odpowiedz
  • 0
@akhdir: hm ma to sens. Jednak dlaczego nie było to widoczne na żadnych innych pęknięciach/szczelinach w okolicy? Ta linia wygląda na coś co nie występuje w tamtej okolicy tak powszechnie, pomimo tak powszechnej erozji wielu głazów na wyspie. Po za tym głazy które znajdują się z tyłu nie były połączone z tymi na którymi stałem więc jakim cudem pęknięcie może być tak idealnie proste, jak od linijki?
  • Odpowiedz
  • 0
@oba-manigger: myślałem o tym ale równość tej linii jest naprawdę niesłychana i próbowałem znaleźć coś podobnego w sieci co mogłoby mieć porównywalna dlugosc i niestety się nie udalo
  • Odpowiedz
  • 0
@uriel666pl: owszem, jednak jak owa żyła moze mieć tak prostolinijna strukturę? Warto też zaznaczyc że grubosc warstwy tej żyły jest równa niemalże na całej długości widocznej linii.
  • Odpowiedz
  • 0
@DFWAFDS: niby tak ale musiałby lecieć z jednym okiem zamkniętym bo jest tylko jedna linia no chyba że zrobił zeza i skupił dwie wiązki w jedną linie... Hmmm
  • Odpowiedz