Wpis z mikrobloga

Bry, mam dylemat i może ktoś miał podobny. Szukam czegoś do elektryka do mieszkania. No właśnie, czegoś... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie ma to być do grania w mieszkaniu/do ćwiczeń - żadne próby, żadne koncerty. Raczej cięższe brzmienia. Na oku mam chociażby Bossa Katanę Air - ze względu na wygodę jest chyba bezkonkurencyjny, a używkę można wyhaczyć za nieco ponad tysiaka. Z drugiej strony chciałbym się pobawić bardziej - podłączyć kaczkę, zależy mi też na swobodnym przełączaniu clean/distortion, więc jakiś footswitch by się przydał (niby coś tam można do tego Aira dokupić i też jest), albo jakieś małe combo, ale małe combo to niekoniecznie jakość - a coś większego to przerost formy nad treścią. W razie wu mogę od rodziców zabrać voxa VT50. Z trzeciej strony znów jest opcja interfejsu - mam jakiegoś Behringera za grosze, żeby zobaczyć z czym to się je - i jest całkiem całkiem, szczególnie po ogarnięciu wtyczek od Neurala. Ale jestem uwiązany do kompa + jak tu wygląda sprawa footswitcha - są jakieś opcje ogarnięcia tegóż, czy też kaczki? Oczywiście po dokupieniu czegoś lepszego niż ten Behringer. Poprzednio miałem Fendera Mustanga, ale poszedł z poprzednią gitarą. Pomoże ktoś, jakieś pomysły, rady? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gitaraelektryczna
  • 4
mam jakiegoś Behringera za grosze, żeby zobaczyć z czym to się je - i jest całkiem całkiem, szczególnie po ogarnięciu wtyczek od Neurala.


@szkarlatny_leon: Jeśli masz interfejs pozwalający używać VST z niską latencją, to najbardziej opłacalna opcja, to kupić do niego jakieś monitory (szczególnie używane) i dobre słuchawki - te dwie rzeczy się zawsze przydadzą.

Jeśli to rozwiązanie będzie cię satysfakcjonować, a masz ochotę na footswitche i pedał ekspresji, to potem
@GhostTrick: ciężko, dlatego opcja wireless kusi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na multiefekty też zerknąłem, właśnie czy Line czy któryś z tańszych Bossów. Rozumiem, że na początku do takiego efektu podpinam słuchawki i jest ok? A ewentualny podkład da się puścić?
Rozumiem, że na początku do takiego efektu podpinam słuchawki i jest ok?


@szkarlatny_leon: Tak.

Zwykle te tańsze interfejsy mają dosyć kiepskie wyjście słuchawkowe, na takie słuchawki bardziej konsumenckie, a nie profesjonalne.

Line 6 ma dobre wyjścia słuchawkowe, dla słuchawek monitorów o dużej impedancji.

Jakie wyjście słuchawkowe mają pozostałe procesorki - trzeba doczytać w ich instrukcji, zwykle jest w specyfikacji na samym końcu.

@szkarlatny_leon Jak podepniesz taki procesor przez USB do PC,