Wpis z mikrobloga

Minimalna za rok to 4500, za dwa lata będzie to pewnie już 5500-6000.

Ale #inflacja już za dwa tygodnie spadnie i wróci do celu, spadnie i wróci do celu, prawda, PRAWDA!?

To co, za rok metr kwadratowy #nieruchomosci po minimum 20k PLN?

Dobrze już było - wydawajcie pieniądze póki są cokolwiek warte, bo politycy już wybrali kierunek ========> cała naprzód na pieniądz bez wartości, gospodarkę niedoboru i lokowanie kapitału w fizycznych produktach.

#gielda #bekazpisu #bieda #idziebieda
  • 27
  • Odpowiedz
@haha123: Imo z paniką nie ma też co przesadzać, inflacja bazowa jest wysoka, ale przy obecnym poziomie stóp i dużym ściągaczu pieniędzy z rynku jakim jest podatek 32% płacony przez coraz większą częśc społeczeństwa inflacja nie będzie wcale taka duża jak sie wydaje, ale będziemy mieć pauperyzację ludzi zarabiających obecnie 5-8k brutto, i jeszcze większe obniżenie poziomu życia tych osób które nie są na jdg/b2b a zarabiają w drugim progu.
  • Odpowiedz
  • 3
Imo z paniką nie ma też co przesadzać


@DeoLawson: no rzeczywiście, nie ma co przesadzać:

ale będziemy mieć pauperyzację ludzi zarabiających obecnie 5-8k brutto, i jeszcze większe obniżenie poziomu życia tych osób które nie są na jdg/b2b a zarabiają w drugim progu.


@DeoLawson: czyli większość ludzi będzie mieć gówno, ale nie ma co panikować i przesadzać.
  • Odpowiedz
@haha123: Tak, wg mnie inflacja nie będzie wcale jakaś bardzo wysoka, ale będziemy spłaszczać dochody ludności na tych niskich poziomach czyli zarabiających na uop od minimalnej do 20k brutto. Ci powyżej pójdą na jdg/b2b i ich pozycja będzie się znacząco poprawiać względem tej pierwszej grupy.
  • Odpowiedz
  • 3
Tak, wg mnie inflacja nie będzie wcale jakaś bardzo wysoka


@DeoLawson: jedyne ~10-15% r/r i jedyne ~70% skumulowanej inflacji w kilka lat, a ceny nieruchomości minimum śmiesznie tanie ~16k / m2 w większych miastach.

Bajka, kraina miodem i mlekiem płynąca.
  • Odpowiedz
@haha123: Dla tych którzy będa płacić niższe podatki, to tak Bajka, ja z każdego dodatkowego wydanego na mnie tysiąca mojego pracodawcy dostaję 410 pln do ręki, osoba na b2b przeważnie z takiego tysiąca ma ok 850 PLN do ręki. Więc inflacja działa na ich korzyść w stosunku do ogółu społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@haha123: nie zapominaj że luka mieszkaniowa z roku na rok się kurczy (obecnie ok 200k), i przy rządowym programie kredyt hehe 2% może się okazać że kto miał kupić to kupił (najbliższe 3 lata) , ludzie urodzeni po 2000 będą dziedziczyć (spadek populacji) no chyba że przybysze z Azji jeżdżący na uberze będą się bić o kwadraty po 800k, do tego możliwe że wreszcie zmusza do uwolnienia pustostanów jakimś podatkiem, nie
  • Odpowiedz
@haha123: rynek najmu może tak, więc popyt będzie inwestycyjny głównie żeby wynajmować imigrantom którzy na pewno nie bd mieli w większości zdolności i kasy na wkład, nie zapominaj że pokolenie po 2000 roku to model rodziny 2+1 tam dzieci mają po kim dziedziczyć kwadraty
  • Odpowiedz
@ProofOfConcept: Jestem pewien, nawet jak podnosili tą składkę zdrowotną to uopiarzom podnieśli ją bezwzględnie, a przedsiębiorcom bardzo złagodzili podwyżkę i finalnie jest 4,9%, a dla ryczałtowców nawet mniej. A w założeniu polski ład miał wyrównać częsciowo rozbieżności między uop a b2b xD Okazało się że je pogłębił.
  • Odpowiedz
@DeoLawson: i bardzo dobrze. Prowadzenie biznesu to ryzyko, które musi być premiowane. Nawet jeśli polega na wystawieniu jednej faktury miesięcznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i bycie łosiem na UOP to też wybór
  • Odpowiedz