Wpis z mikrobloga

@wypokowy_expert: Dlatego zawsze mnie bawi jak ludzie mówią że co ty narzekasz na ceny chleba jak ja kupuje dobry chlebek za 3 zł w Biedronce. To już od razu wiem z kim mam do czynienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
mąka? A koszty pracy liczysz?


@missioncritical: nie. Jedynienkoszt mąki w zwykłym sklepie. Do tego kosztu tez musiał bym dołożyć robicizne jak i media typu prąd, benzyna itp.
W sklepie nie kupujesz hurtowo tak jak to robi piekarnia to odliczyłeś?
  • Odpowiedz
Zacznijmy od tego ,że w biedronce to coś to nie jest zwykły chleb tylko odpady zrobione z resztek. Już teraz zwykły chleb w piekarniach jest po 7/8 zł


@Quardoz: dziekuje, ze tłumaczysz ro ogólnie, bo może dotrze to do tych co nie wiedzą.
Ja mam świadomość, że nie jest to "prawdziwy", zdrowy chleb.
Dlatego jak w bierze bedzie po 10 to maka bedzie kosztować w sklepie jakies 7 do 8 ab
  • Odpowiedz
czyli twoje kalkulacje są prosto z IDZD. Dzięki!


@missioncritical: tak samo jak ta o chlebie za 10 zl w biedronce. ????. Jako sklep rozumie się i osiedlają i market. Ludzie mniej kupuja w osiedlowych to fakt.

Taniej można wiele rzeczy zrobić, ale to kosztuje czas i jest mniej wygodne.


@missioncritical: dlatego też pisalem o dodatkowych kosztach robienia chleba w domu i połączenie się na te marketowe.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

W osiedlowych mniej ludzi kupuje chleb i to jest faktem.


@Gozd: masz jakieś źródło tych informacji? Bo co jak co, ale chleb jest akurat takim artykułem, który na co dzień schodzi w osiedlowych sklepach i piekarniach.
  • Odpowiedz
masz jakieś źródło tych informacji?


@missioncritical: jedyne z bliskiego otoczenia. Dwie znajome maja sklepy osiedlowe. Jeden prowadzi żabkę. A i jak gdzies jestem to często rozmawiam i pytam jak mam czas. Nie są to dane sprawdzone w całym kraju, jednak coś obrazują. Moze gus robi jakies takie badania albo inne instytuty, ale tego jie sprawdzałem.
  • Odpowiedz
@Gozd: no to moje dane zbierane w dwóch pobliskich piekarniach (w których co rano są kolejki na kilkanaście osób) i trzech sklepach osiedlowych temu przeczą. Ponadto mam w promieniu 500 metrów trzy markety - i wiesz co? Tam też chleb schodzi. Tyle są warte takie obserwacje bez rzetelnych pomiarów.
  • Odpowiedz
trzech sklepach osiedlowych temu przeczą.


@missioncritical: nie sprzedaja mniej chleba niż wcześniej? To dobrze, moze bogatsze osiedle, ejon kraju, może inne powody.
Sam place więcej za chleb z piekarni bo .i po prostu smakuje.
Chleb z piekarni a xhleb z marketu to zupełnie inna różnica.

Ponadto mam w promieniu 500 metrów trzy markety - i wiesz co? Tam też chleb schodzi.


@missioncritical: nie czytasz czy co. Pisalwm, ze w osiedlowych
  • Odpowiedz