Wpis z mikrobloga

Piłka te 20 lat temu była lepsza. Znałem wszystkich piłkarzy interesowało mnie to, Cieszyłem się na każdy mundial czy mistrzostwa Europy, nawet żywo interesowałem się Pucharem Narodów Afryki jak jeszcze ten był transmitowany na Eurosporcie... A teraz nie kojarzę zawodników poza tymi topowymi typu Lewandowski, Benzema, Mbappe, Neymar czy Halland
#mecz #reprezentacja #feels
G.....n - Piłka te 20 lat temu była lepsza. Znałem wszystkich piłkarzy interesowało m...

źródło: Ronaldo-celebrates-scoring-for-Brazil-in-the-Korea-Japan-2002-final

Pobierz
  • 27
@Grejt_Sajaman: Nie zbierasz plakatów z Giga Sport i dalej można wymieniać, że naklejki od Panini również są w koszu lub na strychu. Tylko to normalne. Sam pamiętam koszulkę Elbera kupioną nad morzem za 50 złotych ze spodenki, co było prawie 4-krotnością mojego kieszonkowego. Ojciec dawał 15 zeta na miesiąc siostrze i mi. Teraz za 15 zeta to słodyczy porządnych nie nabędziesz. To były czasy, ale dzisiaj jakby miał znowu te 9
@Grejt_Sajaman: ja się zgadzam. Ogladałem piłke 20 lat temu i teraz.
Obecnie same przepłacone nonejmy, bez charakteru, bez woli walki i skilla.
Taki ronaldo z WC 98 by wciągnał dupą Mbape 4 razy.
Wystarczy zobaczyc składy z top 3 tamtych czasów, real, milan, united i porównać z dzisiejszą topką. Koń sam się wali od patrzenia.
Dalej oglądając skróty tamtych meczy mam banana na ryjcu.
Dużo strzałów z dystansu, masa goli ze
@Grejt_Sajaman: pamiętam jak kiedyś oglądałem mecz PNA, grała Botswana z jakimś mocniejszym zespołem (bodajże Mali, ale nic sobie uciąć nie dam) i za bramką tych pierwszych siedział ich szaman i tańczył. Słupki i poprzeczki, ale żadna nie wpadła do bramki. Po zmianie stron, Botswana nawet wyszła na prowadzenie, bo tym razem szaman siedział za bramką tych drugich, ale potem wcisnęli jej dwa farfocle. Ehh, takie rzeczy tylko w Afryce.
@Grejt_Sajaman: Po prostu teraz obroncy graja na o wiele wyzszym poziomie i przez to mecze sa bardziej taktyczne/dla koneserow a nie hurr durr gole. Taki maradona to by jednego obroncy teraz nie minal w wiekszosci przypadkow. Do tego pressing itd. Mi sie tam dobrze oglada pilke i w sumie ogladam jej wiecej niz za dzieciaka.
@rimyi: Z korupcją i większą intensywnością spotkań niż kiedyś się zgodzę, ale z całą resztą nie do końca.

Komercja na pewno teraz jest większa, płacenie horrendalnych kwot za przeciętnych piłkarzy też na pewno nie zrobiło dobrze tej dyscyplinie. Nacisk, żeby spotkań i różnych turniejów było jak najwięcej (aż się obawiam tego 48-zespołowego Mundialu) w 2026.

Piłki jest dziś za dużo i przez to spowszedniała.

A że jestem stary piernik, to swoją
@Grejt_Sajaman: po prostu czas płynie. W młodości wszystko było dla ciebie nowe i ciekawe, a teraz idole z dzieciństwa już nie grają, a po tylu latach oglądania już ci się trochę przejadło. Mi jeszcze mundial w Katarze ku mojemu zaskoczeniu przyniósł ogromne emocje ze względu na Argentynę, ale teraz to już Polska musiałaby srogo grać w jakimś turnieju albo Legia w pucharach żebym czymś tak żył