Wpis z mikrobloga

#rozdajo

Do wygrania ponownie książka o wartości do 60 zł, którą zwycięzca sam wybierze z Allegro z dostawą do paczkomatu lub innego punktu odbioru.

Wszystko po to, aby poznać Waszą opinię na temat prowadzenia budżetu domowego. Chciałbym dowiedzieć się, jak to robicie i czy zauważyliście pozytywne zmiany w domowych finansach dzięki spisywaniu i planowaniu wydatków? Może udało się Wam zrealizować w ten sposób ważne plany? Pogadajmy o tym ;)

Żeby wziąć udział w rozdajo, dajcie plusik, a potem w komentarzu napiszcie odpowiedź na pytanie:
Jaką jedną poradę dał(a)byś osobie, która chce zacząć prowadzić budżet domowy? Tak, żeby nie zniechęciła się już na starcie, ale zaczęła czerpać z tego korzyści.


A skoro dodatkowa gotówka w budżecie zawsze może się przydać, to koniecznie sprawdźcie analizę promocji darmowego konta VeloBanku, oferującą aż 650 zł premii. Premia to po prostu 10% zwrotu za wszystkie płatności kartą i Blikiem bez żadnych wykluczeń przez kolejnych 6 miesięcy (możecie nawet doładowywać sobie Revoluta kartą płatniczą i w ten sposób zgarnąć pełny bonus za darmo).

Rozdajo trwa do najbliższej niedzieli. Ogłoszenie zwycięzcy w dniu następnym.
___
Dołącz do grupy na FB
Do obserwowania i czarnolistowania: #kasazpromocji

#rozdajo #jakdorobicrozdaje #pieniadze #promocje #promocja #zarabianie #oszczedzanie #okazja #okazje ##!$%@? #czytajzwykopem #budzetdomowy #finanseosobiste #oszczedzanie #pieniadze #zarobki #wydatki
JakDorobiccom - #rozdajo

Do wygrania ponownie książka o wartości do 60 zł, którą zwy...

źródło: Blog (13)

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
@JakDorobic_com: zanim prowadziłem budżet domowy to myślałem: #!$%@? gdzie są moje pieniądze?! A od czasu jak prowadzę budżet domowy to myślę: #!$%@? czemu wydałem na XYZ tyle pieniędzy?!

A tak serio po prawie 2 latach zapisywania każdego wydatku (i przychodu) z podziałem na kategorie można dostrzec pewne patterny i średnie w danych kategoriach wydatków i na tej podstawie jako tako prognozować wydatki na kolejne okresy (i oszczędności). Ogólnie dla mnie na
  • Odpowiedz
@JakDorobic_com: Używaj aplikacji(przetestuj kilka, aby wybrać taką, która jest dla ciebie najmniej uciążliwa), które śledzą wydatki i w ten sposób po jakimś czasie uzmysłowisz sobie gdzie kasa ucieka. Niezbędna podstawa podstaw. To będzie twoim punktem wyjścia do zmiany nawyków, a także dla pomysłów jak cokolwiek usprawnić w tej materii.
  • Odpowiedz
@JakDorobic_com: Prowadzenie budżetu z początku może wydawać się trudne i czasochłonne, jednak z perspektywy czasu może to być jedna z Twoich najlepszych decyzji. Dzięki temu można nadać kierunek, w którą stronę Twoje pieniądze powinny płynąć. Wiem, że brzmi to zbyt górnolotnie, jednak naprawdę panowanie nad własnymi pieniędzmi, może przynieść znaczną poprawę naszego życia. Mówi to osoba, która już od 12 lat stara się prowadzić swoje finanse w uporządkowany sposób. Z każdą
  • Odpowiedz
@JakDorobic_com: każdą wypłatę dziel na 3 części - wydatki konieczne (rachunki, raty, jedzenie, czesne, leki itd.), poduszka na czarną godzinę/inwestycje i wolne środki (rozrywka, używki, wydatki niekonieczne). Za żadne skarby świata nie przenoś nic do wolnych środków tylko dlatego, że haj się wydał nie wiadomo gdzie i kiedy.
  • Odpowiedz
@JakDorobic_com: Nic odkrywczego, ale: hej osobo od budrzetu, jak masz coś odłożyć to traktuj to tak, jak rachunki typu czynsz, prąd ird. To znaczy - odkładaj od razu po wypłacie, najlepiej na osobne subkonto (albo w kopertę). Zacznij od małej kwoty (u nas pierwsze odłożone tak pieniądze to było chyba 100 PLN), z czasem będziesz ją zwiększać. Wiadomo, jak będzie bagno to wyciągniesz tą kasę, ale jak ona już będzie leżeć
  • Odpowiedz
@JakDorobic_com:

Kiedyś mój przyjaciel postanowił zacząć prowadzić budżet domowy, ale nie wiedział, jak zacząć. Postanowił więc zrobić to, co robił najlepiej - zrobił listę. Zrobił listę swoich wydatków, ale okazało się, że lista była tak długa, że nie wiedział, gdzie zacząć. W końcu zaczął od jednego wydatku: kawy z kawiarni. Zdał sobie sprawę, że wydawał na nią zbyt dużo pieniędzy i zaczął robić ją w domu. To była dla niego świetna
  • Odpowiedz
Najważniejsze to podzielić budżat na wydatki stałe (czynsz, media) i pozostałe. Pozostale podzielić na niezbędne i dodatki. Ceny galopują więc coraz trudniej cokolwiek zaplanować. Można śledzić co się dzieje i patrzeć z czego można zrezygnować.
  • Odpowiedz
@JakDorobic_com: mnie mBank bardzo ładnie kategoryzuje i widzę na co wydaję, ale jest minus - za rzadko to robię, bo najprzejrzyściej wygląda przez stronę www, a ja najczęściej jestem w apce.
  • Odpowiedz