Wpis z mikrobloga

@Pabick: to stały element ruskiej narracji. Nawet Girkin ostatnio gadał, że jedną z wiosek to sami Polacy szturmowali i że my tu tylko czekamy, żeby otwarcie wejść na Ukrainę. Nawet te bardziej zrównoważone źródła łykają coś takiego, a z relacji z Ukrainy wynika, że ruskie nie odróżniają języka ukraińskiego od polskiego. Jeśli więc słyszą w radiu coś innego niż rosyjski, to pewnie wojują z Polakami ¯\(ツ)/¯. Oni są tam przekonani, że
Jeśli więc słyszą w radiu coś innego niż rosyjski, to pewnie wojują z Polakami ¯\(ツ)/¯


@missioncritical: Też to słyszałem, oni nawet polskie napisy uważają za ukraiński zapisany alfabetem łacińskim.
@missioncritical: Z ukraińskim to jest tak - dla przeciętnego Polaka brzmi jak ruski, dla przeciętnego ruska jak polski XD.
Według mnie bardziej podobny do polskiego jest białoruski. Mam sąsiada Białorusina mówiącego w tym języku (co nie jest takie oczywiste, tam dla wielu, chyba proporcjonalnie więcej niż na Ukrainie, osób językiem ojczystym jest rosyjski), gadałem raz z nim dobre pół godziny, myślałem że mówi łamanym polskim ale rozumiałem w 100%, potem się
Z samej mowy nie pomyślałem że to imigrant, u Ukraińców to raczej niemożliwe.


@staniolo: Możliwie, możliwe. Parę miesięcy temu jak rozmawiałem z kumplem podszedł do niego jego kolega i pogadaliśmy chwilę. Nigdy bym się nie domyślił że to Ukrainiec jakby nie to że później kolega powiedział mi że on ma na imię Sasza i jest z ukrainy. Pewnie wszystko zależy w jakim wieku ktoś emigrował. Tamten typ przyjechał od razu po
@Andromeda_YT: Arciom Dubski - kiedyś w "Młodym Froncie". Przed Łukaszenką uciekał nawet na "znienawidzoną" przez siebie Ukrainę. Przez jakiś czas stacjonował w Warszawie. Zajmował się w ostatnim czasie napuszczaniem nas na Ukraińców. Uprawiał tępą propagandę w iście sowieckim stylu.

Co najlepsze, widnieje w KRS w organizacji na rzecz demokracji w Białorusi ---> https://rejestr.io/krs/245955/zwiazek-na-rzecz-demokracji-w-bialorusi

W wywiadzie jest też mowa o pieniądzach. W swoim poście na Telegramie chwalił się, że oszukiwał Polaków, ale