Wpis z mikrobloga

@Desire22: Nie, niepokalane poczęcie Maryi nie zostało wymyślone w XIX wieku. Wiara w niepokalane poczęcie Maryi ma swoje korzenie w wczesnym chrześcijaństwie i została formalnie uznana przez Kościół katolicki jako dogmat dopiero w 1854 roku przez papieża Piusa IX w bulli "Ineffabilis Deus". Według tej doktryny, Maryja została poczęta bez grzechu pierworodnego, co oznacza, że była wolna od grzechu od momentu swojego poczęcia. Ta doktryna była jednak rozwijana i rozważana przez
@Luigi93: Ojciec Ssyn i Duch to 3 osoby. Bóg jest jeden w 3 osobach z czego słowo Bóg nie oznacza tej samej osoby boski tytił posiada każda z osób.Jezus zstąpił na Maryje za sprawą Ducha Świetego. Duch świety nie uprawiał seksu z Maryją.A nawet gdyby to robił to czyniłby to tylko on gdyż są 3 osoby a nie jedna które udaje pozostałe takie coś nazywa sie modalizm i pasuje jak ulał
@Zydomasoneria: i tu się mylisz :-) moim zdaniem starszym w piśmie chodziło o to, że to my jesteśmy bogami i tworzymy ludzi na wzór i podobieństwo swoje.

Swego czasu byłem bardzo blisko związany z KK aż dorosłem
@Luigi93: I to dorośnięcie na czym polegało? Chodzi mi o Twoje doświadczenia, które spowodowały agnostyzm/ateizm u Ciebie?

Ja dokładnie przeszedłem odwrotny proces z osoby antyklerykalnej i agnostyka stałem się osobą wierzącą i jako tako udzielającą się w KK.

my jesteśmy bogami i tworzymy ludzi na wzór i podobieństwo swoje


Czasami tak jest ale pomimo, że potrafimy tworzyć niesamowite rzeczy to na tle ogromu wszechświata jesteśmy nic nieznaczącą, kruszynką. Boga/bogów tak łatwo
@Zydomasoneria: dorośnięcie? Na poznaniu świata. Powiedz mi czemu akurat wybrałeś KK a nie islam, czy hinduizmu? Tylko dlatego, że żyjesz w Europie?

Ciężko uwierzyć w jednego Boga kiedy na świecie tylu ludzi wyznaje kompletnie innych :)
dorośnięcie? Na poznaniu świata. Powiedz mi czemu akurat wybrałeś KK a nie islam, czy hinduizmu? Tylko dlatego, że żyjesz w Europie?


@Luigi93: Czy gdybym się urodził w północnych Niemczech byłbym luteranem albo w Indiach hinduistą ciężko mi powiedzieć. Jest duża szansa ale jest szansa, że po czasie przeszedłbym na katolicyzm czy chrześcijaństwo. Jak zrobił naczelny rabin Rzymu po II wś. Każdy ma inne doświadczenia w postaci wychowania, środowiska w jakim się