Wpis z mikrobloga

Planuję podróż do #usa w 2024 i mam takie pytanie o #loty - czy istnieje jakakolwiek możliwość, żeby zorganizować je tak, by wylecieć np. Warszawa->Nowy Jork a potem Los Angeles->Warszawa bez płacenia 2 razy tyle (co przy 2 osobach jest sumą rzędu 4000-5000 PLN?) co za round trip np. Warszawa<->Nowy Jork?

Ogólnie to się trochę napaliłem na pomysł odhaczenia East Coast i West Coast za jednym razem, ale jak zacząłem kalkulować to wychodzi mi, że najlepiej byłoby zrobić dwa oddzielne tripy, ew. lecieć z powrotem np. LA->NYC którąś z tanich amerykańskich linii, ale zastanawiam się czy to nie za dużo kombinowania i ryzyka gdyby np. odwołali lot.

Inb4 tak, dopiero niedawno odkryłem jak bardzo one-way tripy mogą być droższe xD

#podrozujzwykopem #podroze
Pozwolę sobie zatagować także #tanieloty
  • 13
  • Odpowiedz
@ElMatadore: no ja właśnie mam trochę podobny plan na zaliczenie zachodniego wybrzeża i dodatkowo okolice San Antonio/Houston. Myślę o tym, by kupić bilet w dwie strony z Europy do Las Vegas/San Francisco, a potem jakimś regionalnym lotem lecieć z zachodniego wybrzeża do któregoś z tych dwóch miast. Bilety cholernie tanie tam były (rzędu 200-300zł w jedną stronę)
  • Odpowiedz
@ElMatadore: spróbuj szukać obu odcinków na jednej rezerwacji (open-jaw) - wtedy może być taniej niż 2x OW
ewentualnie popatrz na loty Norse Atlantic z Berlina albo Skandynawii - tam nie powinno być różnicy jak rezerwujesz
  • Odpowiedz
@ms93: @mjjm dzięki, obadam tą linię jak i opcję biletów open-jaw, choć stawiam, że nie będzie to szczególnie tańsze.

BTW może jest jakaś linia, która robi loty do L.A. z Europy poprzez Nowy Jork? Jakby pokombinować to dałoby radę raczej zaoszczędzić.
  • Odpowiedz
@ElMatadore: Nie wiem czy dobrze kumam, ale lot np z Wawy do Ny i powrót z LA jest jak najbardziej możliwy i w z grubsza takiej samej cenie- np sam tak leciałem rok temu liniami British A, kiedyś Norwegianem.
  • Odpowiedz
@ms93: Norse Atlantic po pierwszych wyszukiwaniach wygląda całkiem sensownie, te premium na loty jest relatywnie niskie. Tyle co z L.A. to lecą do Londynu/Oslo jedynie, ale to btw. Dzięki miras, spojrzę na ich ofertę, w sumie pogrzebię jeszcze po kilku innych liniach, bo dotychczas ogarniałem tylko LOT/Lufthansę (pomijając standardowe wyszukiwarki lotów)
  • Odpowiedz
@ElMatadore: Norwegian chyba zrezygnował obecnie z lotów do USA, ale BA jak najbardziej. Tym bardziej jak potrafisz być elastyczny i np zamiast Wawy lecieć z Berlina a tam dochodzą kolejne linie, nawet amerykańskie :) Sam mieszkam w takiej samej odległości od Wawy co Berlina więc często korzystam z tych miast zamiennie
  • Odpowiedz
@ElMatadore ja planuje (i zacząłem realizować) coś takiego. W styczniu lecę Norse z Berlina do Miami, tam kilka dni (plus Key West). Stamtąd do LA, zwiedzam Vegas, kanion i okolice i lecę do NY na kilka dni, stad do Polski. Bilety na drogę do Miami już mam, poluje teraz na powrotny z NY lub Chicago, a na miejscu będę sobie kupował na bieżąco na loty krajowe po USA bo nie robię sztywnego
  • Odpowiedz