Wpis z mikrobloga

Pytanie, czy czas poświęcony na przebranie się w obowiązkowy strój roboczy (wydawany przez zakład pracy) powinien być zaliczany jako czas pracy?
Jakie jest Wasze zdanie, powinien być zaliczany?
#praca #kodekspracy #pytanie

Pytanie, czy czas poświęcony na przebranie się powinien być zaliczany jako czas pracy?

  • Tak 82.1% (46)
  • Nie 17.9% (10)

Oddanych głosów: 56

  • 7
  • Odpowiedz
masz być na miejscu pracy gotowy do pracy a nie na odbijaku taka zasada panuje w mojej fabryce smrodu z tego co się orientuję
  • Odpowiedz
@Kurlamac: nie wiem jak jest w przepisach, ale z takiej ludzkiej strony to do czasu pracy powinny się liczyć wszystkie czynności, które są wymagane od pracownika w związku z pracą, z wyjątkiem tych które zależą wyłącznie od pracownika. Tzn. np przebranie się powinno się liczyć jeżeli pracodawca wymaga przebrania się, a dojazd już nie, bo pracodawca nie wybiera pracownikowi miejsca zamieszkania.
  • Odpowiedz
  • 0
@frutson Taka zasada panuje, zgadzam się ale czy słusznie?
Czy programiście zalicza się do czasu pracy czas poświęcony na uruchomienie komputera? bez tego nie wykona swojej pracy.
Pracownik jeżeli się nie przebierze też nie wykona pracy.
  • Odpowiedz
@Kurlamac: przy white collarsach jest inaczej, inna specyfika pracy. Nie wiem jak kodomałpy, ale dużo ludzi ma płacone za bycie do dyspozycji. u mnie budzik dzwoni 6 albo 7, wyłącza się tryb cichy aktualizuje poczta i jestem dostępny dla pana dobrodzieja
  • Odpowiedz
a dojazd już nie, bo pracodawca nie wybiera pracownikowi miejsca zamieszkania.


@Bpnn: nie zawsze, czasem pracodawca oczekuje dojazdu do klienta, itp... więc jak miałem czasem jakieś trasy to sobie po prostu nadgodziny wpisywałem. Ale oczywiście w większości przypadków masz rację.
  • Odpowiedz
nie zawsze, czasem pracodawca oczekuje dojazdu do klienta, itp... więc jak miałem czasem jakieś trasy to sobie po prostu nadgodziny wpisywałem. Ale oczywiście w większości przypadków masz rację.


@wiesiu2: oczywiście masz rację. Myślałem o dojeździe do biura/fabryki.
  • Odpowiedz