Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ech mireczki, chyba mi odwala od tego dobrobytu. Głupio mi o tym rozmawiać na forum ze śmiesznymi obrazkami xd
Zarabiam kupę pieniędzy, mam dobrą pracę, wspaniałą dziewczynę, mieszkanie, samochód i w sumie to wszystko co chciałem osiągnąć w swoim wieku. Zawsze miałem coś do czego dążyłem. Teraz już nie mam. Jak widzę na co poświęcam swój czas, czyli kupowanie drugiego mieszkania, którego nie potrzebuję, oraz kupowanie rzeczy tylko dlatego że jest promocja, to jest mi zwyczajnie głupio z tym, kim się stałem.
Nie mam celu, jestem materialistą. Chciałbym komuś czasem pomóc pieniędzmi, ale im bardziej w tym siedzę, tym bardziej mam wrażenie że większość organizacji charytatywnych nie za bardzo pomaga w rzeczywistości i służy tylko temu, aby osoba dająca poczuła się dobrze. Więc nawet to odpada.
Co robić ze swoim życiem? Do czego dążyć? Do czego wy dążycie? Wiem że wiele osób robi sobie dziecko żeby mieć sens w życiu, ale na to za wcześnie.
#pytanie #psychologia #filozofia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 18
Zarabiam kupę pieniędzy, mam dobrą pracę, wspaniałą dziewczynę, mieszkanie, samochód i w sumie to wszystko co chciałem osiągnąć w swoim wieku.


@mirko_anonim: może znajdź sobie jakieś prawdziwe zajęcie - tak zwane hobby, bo na razie to jedynie kolekcjonujesz drogie gadżety i to w sumie bez większego pomysłu. Zapewniam cię, że dobrze dobrane hobby, pozbawi cię takich problemów, a także pozwoli satysfakcjonująco spożytkować większość wolnego czasu i pieniędzy ;)
Nie mam celu, jestem materialistą.


@mirko_anonim: Życie tak jak pieniądze nie ma same w sobie wartości - ktoś lub coś musi im ją nadać. Filozoficznym pytaniem jest tu: czy pieniądze i życie muszą mieć wartość? Ktoś kiedyś powiedział, że życie przeżyje się samo, a Wenezuelczycy niedawno zamiatali ulice z pieniędzy. Może to jest częściowa odpowiedź na pytanie o sens bytu. ¯\(ツ)/¯
Anonim (nie OP): Napiszę ci ze swojej perspektywy. To co dla ciebie jest sufitem dla wielu to nie obraż się jest po prostu podłoga. Co to jest drugie mieszkanie? Kupę inwestorów ma ich po minimum 20 i to w miastach typu Wrocław, Warszawa, nie mówię o zagranicy nawet jak Londyn czy NY. Samochód, dom, to samo xd także się nie wydurniaj. Hobby? XD wygoogluj sobie ile kosztuje nowy, albo nie, nawet
wygoogluj sobie ile kosztuje nowy, albo nie, nawet używany stary katamaran to pogadamy o hobby. Także jedyne co ci doradzam to pokora bo robisz z siebie błazna wśród normalnych inwestorów.


@mirko_anonim: tru, ale hobby to zeglarstwo, a nie kolekcjonowanie katamaranow. Mozna dowona ilosc czasu spedzac na katamaranach bedac skipperem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mirko_anonim: Idź na odział onkologiczny, albo wyjedź do Indii na 1 miesiąc - szybko Ci przejdzie podnieta dobrami materialnymi i uczucie pustki z powodu braku celu.

Zgromadziłeś zajebiste zasoby to się nimi ciesz, ot co. Może musisz bardziej naocznie spojrzeć na to co masz i sobie uświadomić w jakiej faktycznie awangardzie ludzkości jesteś żeby to bardziej miało dla Ciebie smak.
@mirko_anonim: Ale kretyńska porada - przecież taka tępa pogoń za dobrami materialnymi nigdy się nie kończy to raz, a dwa że satysfakcja z kolejnymi dobrami materialnymi które są de facto zbytkami maleje.

Myślisz, że taki miliarder to ma non stop podniete i erekcję bo ma Lambo i 3 modelki gotowe na szybkie bara - bara?

Moim zdaniem musisz się nauczyć cieszyć drogą a nie celem i praktykować wdzięczność.

Dobra materialne są