Wpis z mikrobloga

Szukam mieszkania dla klienta, wymagania niby nie głupie:
40m2, 2 pokoje, dobra lokalizacja w Krakowie (zablocie, grzegorzki, Krowodrza), nowy blok max 5 letni, budżet 800k, czyli 20k/m2, z miejscem postojowym - i takich mieszkań obecnie na rynku jest zaledwie 4-5...

Obecnie mieszkania w Krakowie albo są w starych blokach, albo poza centrum, na zadupiu, albo w nierealnych cenach.
A jak już są nowe, ładne, w cenie do 20k/m2 to... nie maja miejsca postojowego (bo deweloperzy sprzedają w takich inwestycjach w centrum miejsca od 40-60m2+).

Przeszukałem portale, zspamowalem grupy na fb, dodałem płatna reklamę na instagramie i fb, podpytałam pośredników, sprawdziłem MLS. Nie ma.
Jest dramat.

#mieszkanie #nieruchomosci
  • 19
@KromkaMistrz: Tak jest w całej Polsce. Oferta na otodom jest najniższa od czerwca 2020 i cały czas spada. Spadki zaczęły się od zapowiedzi BK2%, a przy potwierdzeniu programu ludzie przestali wystawiać ogłoszenia. Widać to we wszystkich danych. Równolegle rośnie oferta najmu.
@KromkaMistrz: To nie ma znaczenia. Na rynku jest teraz taki klimat, że zaraz ruszy sprzedaż mieszkań. Ktoś nawet niedawno wrzucał linki mieszkań wystawionych po 900k z dopiskiem, że to na BK2%.
@KromkaMistrz Nie znam Krakowa, a deweloperzy jeszcze budują w tych dzielnicach? Jak nie ma tam już działek, to nic dziwnego że ciężko o nowy blok, bo ludzie na ogół kilka lat mieszkają w takich mieszkaniach. No i jest nadmiar pieniądza na rynku więc mało osób wyzbywa się mieszkań szczególnie tych którzy kupili za gotówkę.
@BurzaGrzybStrusJaja: Jak chcesz sprzedać to masz odbiorców co się musieliby zakredytować jak u Bociana lub gotówkowych. Czyli cenę ofertową, trzeba by spuścić ze 40-50%. Wiadomo, że to się nikomu nie widzi. Z drugiej strony masz zapowiedź "darmowych kredytów", bo nawet pośrednicy nie za bardzo czają jakie tu będą szczegóły. Więc rynek stoi sobie radośnie w miejscu i wszyscy czekają na program.
jest nadmiar pieniądza na rynku


@DeoLawson: Agregat jest spory, ale rozproszony. 1000 osób może mieć razem milion, ale nie kupi razem mieszkania. Konwersja zarobków na mieszkania jest przez kredyty, a obecna akcja jest 3 razy mniejsza niż w pompie, dalej z przeciętnym kredytem ok 350k.
@mickpl: Imo nie jest rozproszony tak bardzo, #!$%@?ł w górę przez pomoce kredytowe podczas covidu, czyli do właścicieli firm, ruch w interesie samochodów luksusowych jest w ostatnim roku kosmiczny. Właśnie dlatego że wąska grupa akumuluje kapitał, również dzięki przyjaznemu polskiemu systemowi podatkowemu tj. najbogatsi płacją najmniej :P
Szukam mieszkania dla klienta, wymagania niby nie głupie:

40m2, 2 pokoje, dobra lokalizacja w Krakowie (zablocie, grzegorzki, Krowodrza), nowy blok max 5 letni, budżet 800k, czyli 20k/m2, z miejscem postojowym - i takich mieszkań obecnie na rynku jest zaledwie 4-5...


@KromkaMistrz: a Grzegórzecka 77? Albo zakątek dąbie? Nic tam już nie ma?/Nie w tych piniundzach? Aż się wierzyc nie chce xD

Nvm, zakątek widzę ze wyprzedany, a Grzegórzecka z miejscem i