Wpis z mikrobloga

#rower
Mam problem z tylną przerzutką w rowerze, nie wskakuje ostatni 9-bieg oraz hałasuje przy każdym biegu (im wyższy nr biegu tym bardziej). Już na pierwszy rzut oka widać jakby była skrzywiona, górne kółko wystaje wyraźnie poza oś łańcucha.
Wykręciłem i sprawdziłem hak - jest prosty, potwierdził to także serwisant rowerowy. Rozkręciłem wózek i przyłożyłem do niego suwmiarkę - musiałem go delikatnie naprostować, zrobiłem to z dwoma stronami wózka. Skrzywienie było minimalne. Wyczyściłem i nasmarowałem kółka, skręciłem wszystko do kupy, upewniłem się, że hak jest dobrze przykręcony a koło roweru jest w osi z ramą.
Po złożeniu widać, że górne kółko jest krzywo ustawione w stosunku do zębatki ostatniego biegu.
Nie udaje mi się ustawić przerzutki żeby wchodził ostatni bieg i nie hałasowała (nie robię tego pierwszy raz).

Zamierzam kupić nową przerzutkę, ale chciałbym się upewnić, że sprawdziłem wszystko co powinienem. No i fajnie byłoby wiedzieć co jest zepsute w tej przerzutce.
Zastanawiam się czy kupić Alivio czy coś innego. Może jednak popełniłem gdzie indziej błąd przy montażu przerzutki?
KokiX - #rower 
Mam problem z tylną przerzutką w rowerze, nie wskakuje ostatni 9-bieg...

źródło: temp_file.png1181029365485447244

Pobierz
  • 14
via Android
  • 0
@cyborg @Taynil @Kamokamo po poprawieniu łańcucha udało się wyregulować przerzutkę by wchodził ostatni bieg i nie hałasuje już tak jak wcześniej. Fakt faktem, nadal jest coś krzywo, będę musiał przyjrzeć się piaście. Dzięki za pomoc.