Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie do specjalistów z tagu #dentysta #stomatolog #stomatologia #ortodonta

Czy posiadanie plomb wyklucza mozliwosc leczenia ortodontycznego? Zycie tak sie ułożyło, że matka niespecjalnie dbała o stan mojej jamy ustnej, a regularnego mycia zębów musiałem uczyć się sam (zacząłem to robic koło 18...). Skutkiem jest posiadanie 8 plomb (na trzonowcach) i brak zęba 23 (kieł, był poza łukiem i w wieku nastoletnim został wyrwany). Przez lukę w górnej linii zębów reszta zaczęła się przesuwać powodując niesymetryczne układanie się szczęki :(. Teraz mam wszystkie zeby wyleczone (tak twierdzi moja dentystka), ale ostatnimi czasy coraz czesciej pojawia się przeskakiwanie jednego stawu żuchwowego w trakcie jedzenia. Myślę, że to przez nierówno układającą się szczękę.

Mam prawie 30 lat i pytanie, czy jest jeszcze sens to poprawiać? Juz przyzwyczaiłem się do lekkiej asymetrii twarzy i braku linii nosa ze szparą między jedynkami, ale raczej kiepsko, jakbym musiał się borykać z nawracającym zwichnieniem szczęki...
Ponizszy filmik zainspirował mnie do powyższych wątpliwości...



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie do specjalistów z tagu #dentysta #sto...
  • 6
@mirko_anonim no to tak.

1. leczyc orotdontycznie mozna sie wlasciwie zawsze. Wystarczy kasa. NIE NABIERZ SIE NA DR SMILE. To scam.

2. staw skroniowo żuchwowy i ogolnie cały uklad stomatognatyczny to bardzo skomplikowany system połaczonych ukladów miesnie zeby ozebna kosc wiezadła nerwy chrzqstki nawet psychika. wiec powiedziec z jakiego powodu masz problemy ze stawem na podstawie wpisu na wykopie sie nie da. Przygotuj sie na koszta bo jezeli w badaniu nie wyjdzie