Wpis z mikrobloga

"Wkład własny w postaci wyłącznie działki gruntu oznacza, że jeśli ta działka ma większą wartość niż 200 tys. zł to nie można przeznaczyć dodatkowych środków własnych w budowę. Tym samym kosztorys budowy może być przygotowany odpowiednio na 500.000 lub 600.000 zł."

Lol, program powinien się nazywać Willa z Basenem pod Miastem dla Młodego Informatyka XD

Będą kosztorysy samego kwadratu bez AGD, ogrodzenia, zagospodarowania terenu i garażu.

A poza kosztorysem basen, garaż, brama automatyczna, fotowoltaika i pompa ciepła.

Ludzie będą z tego programu stawiać chaty za 1,5 bańki XD

#nieruchomosci #kredyt2procent #ekonomia #wkpinvestments
  • 9
  • Odpowiedz
@mickpl: Mick, jak Ty wiosną mówiłeś że bk2% ma dobrze zrobić deweloperom, to w tym czasie już paru Mirków na tym właśnie tagu rozkminiało jak optymalnie wykorzystać program pod budowę domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Widocznie wszystkich z nich masz na czarno i Ci umknęło, a teraz rewelacja: budowa domu jest tańsza niż zakup gotowego lub w cenie kwadratu w stanie deweloperskim ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@mickpl: No to chyba nie jest takie proste. Przy kredycie na dom musisz mieć go do minimum stanu deweloperskiego. Zależnie od banku, kwota kredytu do takiego stanu jest liczona około 3500 zł za m^2. Więc za te 500 000 zł możesz wybudować około 140m^2. Poprawcie mnie jeśli się mylę. wołam @marcpol
  • Odpowiedz
@mickpl: Jeszcze myślałem, czy nie zrobić w projekcie poddasza nieużytkowego tak żeby się zmieścić w 500k, a po odebraniu budowy nie zaadaptować.
  • Odpowiedz
@mickpl: No to chyba nie jest takie proste. Przy kredycie na dom musisz mieć go do minimum stanu deweloperskiego. Zależnie od banku, kwota kredytu do takiego stanu jest liczona około 3500 zł za m^2. Więc za te 500 000 zł możesz wybudować około 140m^2. Poprawcie mnie jeśli się mylę. wołam @marcpol


@sovas: W przypadku budowy domu banki zakładają minimalny koszt budowy za m2 powierzchni użytkowej. Są to różne wartości w
  • Odpowiedz
@marcpol dlatego z uwagi na kredyt 2 procent, oznaczam poddasze jako nieużytkowe. Wezmę kredyt na sam parter 130m^2. Poddasze zaadoptuje w kolejnym etapie.
  • Odpowiedz