Wpis z mikrobloga

@wahwah "Run expert" na Turzynie, tak jak napisał @Bosayerba.

Jednak dobór butów do biegania nie odbywa się na zasadzie skanowania stopy. Tak możesz sobie dobrać jedynie wkładki w sklepach, takich jak "Orto-Fach".

Na turzynie przeprowadzają wideoanalizę Twojego biegu na bieżni aby sprawdzić czy masz tendencję do pronacji.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@virtroy Problemem są za ciasne czubki butów. Mimo mierzenia butów, po kilkunastu przebiegniętych km okazuje się, że buty zaczynają cisnąć w palce, przez co tworzą sie krwiaki pod paznokciem największego palca. Pomyślałem ze pomar stopy w czymś pomoże.
  • Odpowiedz
@wahwah: No w Run Expert mi od razu powiedzieli, że na dystans powyżej 10km buty muszą być 2 rozmiary większe bo jak Ci stopa spuchnie to nie będzie miejsca na palce.
  • Odpowiedz
@wahwah obstawiam, że jest tak jak pisze @Michazzz.

Dopasowanie butów jest darmowe. Najlepiej idź tam ze swoimi starymi butami i powiedz czego próbowałeś. Najwyzej stracisz 30 minut i pobiegasz na bieżni u nich. Kiedyś też kupiłem buty w których nie dało się biegać, poszedłem do nich i obecnie nie mam problemów.

Jeśli chciałbyś koniecznie zrobić skan stopy, to Orto-Fach jest dobrym miejscem. Zapłacisz tam 120 zł za taką usługę, ale butów
  • Odpowiedz
@wahwah Ja mam 41 normalnie, a w 43 biegałem. Problemów ze stopami nie było. Jedynie palec mi wyszedł przez siateczkę jak już zbliżał się czas ich wymiany. Kolejne zszedłem do 42.5 i też było ok.
  • Odpowiedz
@wahwah obawiam się, że zdalnie mniej pomożemy niż specjalista w sklepie. Przejdźcie się, może dopasują żonie jakieś poszerzane modele. Jak nie spodoba się Wam "diagnoza" to nie musicie kupować nic ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz