Wpis z mikrobloga

@Majzel20: Chodzi mu o to, że można sfinansować mieszkanie + miejsce parkingowe kredytem bk2% jak masz wszystko na jednej księdze razem z mieszkaniem. Jak nie masz na jednej księdze razem z mieszkaniem to nie załapie się na kredyt, ale możesz je wtedy po prostu kupić oddzielnie, #!$%@?ąc od bk2% no bo #!$%@? kogo obchodzi co robisz ze swoimi pieniędzmi poza umową kredytową :) O ile oczywiście deweloper zgodzi się sprzedać miejsce
  • Odpowiedz
@GOHAN: Tak jest, zrozumiałem. Kolega wspomniał natomiast o dwóch róznych umowach (gdzie np. u mnie jest taka sytuacja), chciałem doprecyzować, że to bez znaczenia, znaczenie do co opcji finansowania ma jedna księga wieczysta. I analogicznie tak jak piszesz - dwie rózne KW - miejsce postojowe finansowane oddzielnie.

Co do finansowania poza BK miejsca postojowego które znajduje się na jednej księdze wieczystej z mieszkaniem (żeby nie przekroczyć limitu) nie będę się wypowiadał,
  • Odpowiedz
@Majzel20: W teorii (i obstawiam, że w praktyce też) jak dostaniesz bk2% a potem dokupisz miejsce parkingowe ponad limit 200k wkładu własnego to może zostać (i pewnie zostanie) uznane za wyłudzenie kredytu. A szkoda :/
  • Odpowiedz
@Majzel20: Za to np dzisiaj, przy podpisywaniu umowy deweloperskiej, pani notariusz stwierdziła, że jak bym sobie zakupił kolejne miejsce parkingowe aneksem do umowy już po wydaniu kredytu to nie będzie to miało nic wspólnego z tym kredytem... Bądź tu teraz mądry i pisz wiersze....
  • Odpowiedz
@GOHAN: usłyszeć takie coś od notariusza ciekawe - też o tym myślałem ale z drugiej strony będzie potem przeniesienie własności tak? Które zobaczy bank tak? Tj będzie miał możliwość zweryfikowania czy pod to mieszkanie nie wchodzili coś jeszcze i czy kwota nie została limitu nie została przekroczona, nwm ja bym się cykal
  • Odpowiedz
@Majzel20: Równie dobrze i prezydent mógłby mi to powiedzieć :) Jak nie mam na kwicie, czarno na białym, to mogę sobie tę wiedzę wsadzić w buty :)
  • Odpowiedz