Wpis z mikrobloga

Jutro egzamin praktyczny kat. A ( ͡° ͜ʖ ͡°) już wjeżdża stres.. jakieś porady? oglądam sobie filmiki z obsługi motocykla, próbuje sobie w głowie ułożyć mniej więcej jak podejdę do którego z zadań - stresuje mnie to, że nie jeździłem od jakiegoś miesiąca (tyle minęło od zakończenia kursu) + wsiądę na nieznany motocykl, nie wiem czy będzie rozgrzany czy nie, w jakim stanie.. też już w głowie mi się miesza jak to było na mieście. Ma być też duży upał. To będzie moje pierwsze podejście. Na kursie mocno mnie chwalili, że dobrze sobie radzę i szybko ogarnąłem wszystkie zadania, ale jakoś mnie to nie podnosi na duchu :/

#prawojazdy #motocykle
  • 22
  • Odpowiedz
@noother: nie #!$%@? się jak ja XD
PS filmiki z placu na YT są gowno warte, nawet te nagrywane w Twoim wordzie. Trafisz na dzbana i będziesz musiał robić jak on sobie zażyczy. Mi kazał wjeżdżać w ósemkę startując z linii wjazdu (wszędzie uczą, ze możesz ruszyć w jakiejś odległości przed). Tak samo slalom. Uczą, ze drugi raz bez zatrzymania, a mi kazał się zatrzymać :)
Ale ogólnie jest do zdania,
  • Odpowiedz
@noother: pamiętaj żeby przed każdym ćwiczeniem machać głową w lewo i prawo bo ja po ustawieniu motocykla byłem taki zahukany że o tym zapomniałem przed wjazdem na wolny ;)
Daj znać jutro jak poszlo
  • Odpowiedz
@noother: Ja też jutro xD Za drugim razem już byłem wyluzowany, jutro trzecie podejście więc idę na całkowitym spontanie...
Poprzednie błędy były błahe - brak wymaganej średniej prędkości...
  • Odpowiedz
  • 0
@gibbs: to mnie mega martwi właśnie - chodzi o slalom szybki? czy o ominięcie? ja właśnie się martwię, że nie wykręcę na szybkim - z czego to wynika, że ludzie często nie osiągają wymaganego minimum? z obawy przed strąceniem pachołka starają się nie jechać za szybko? a efekt jest taki, że nie rozpędzą się wystarczająco mocno
  • Odpowiedz
@noother: pierwszy egzamin #!$%@?łem bo miałem przy obu podejściach do slalomu szybkiego średnią 29km/h, a ma być minimum 30.
Powody były dwa:
1) Licznik motocykla zawyża o 2-3 przy takich prędkościach.
2) Wjazd na pierwszy pachołek już powinien być z bramki pod kątem
A drugi #!$%@?łem, bo miałem przy dwóch podejściach na omijanie przeszkody 2x48 :D Jak się okazuje im szybciej jedziesz, tym XJ6 bardziej zawyża prędkość. Dziś ćwiczyłem z radarem
  • Odpowiedz
  • 0
@gibbs: no też mam taktykę, że przed najazdem spoglądam na licznik, na szybkim jeszcze zawsze można na wyjeździe przygazować, tak też mam w planach zrobić i tak robiłem na jazdach.

Ogólnie na mt07 mi się lepiej jeździło niż na xj6. Pewnie dostanę xj6 ( ͡° ͜ʖ ͡°) żałuję, że nie wziąłem motocykla ze szkoły jazdy, bo była u mnie taka możliwość
  • Odpowiedz
@noother: Najlepiej idź na wyjebce, wiem ze to nie takie proste, ale najłatwiej jest wbić sobie do łba, że jak nie zdasz to nic się nie stanie, i najwyżej podejdziesz jeszcze raz.
Swoją drogą, pamiętam jak po mimo tego wywalonego podejścia, i tak przez stres na swoim egzaminie przy zakładaniu ochraniaczy na kolana (bo miałem kurtkę motocyklową więc na łokcie nie musiałem, ale spodnie miałem zwykłe jeansy i na kolana kazał
  • Odpowiedz
@noother
Powodzenia Mireczku. Zdasz to, a jak nie to drugie podejście, masz umiejętności, tylko stresik Ci może przeszkodzić, zaczniesz jechać i sie pilnować to pójdzie samo na luzaku.
Lwg
  • Odpowiedz
@noother: nie martw się, na nic czym się teraz martwisz nie masz za specjalnie wpływu. No ewentualnie możesz "zaprotestować" jak motocykl nie będzie rozgrzany zgodnie z "wytycznymi egzaminacyjnymi" (choć wtedy mogą Ci wytknąć, że masz buty niesznurowane, ergo niezgodne z wytycznymi egzaminacyjnymi ( ͡º ͜ʖ͡º) ). Jak Cię będą chcieli uwalić, to znajdą sposób. Rób swoje, będzie dobrze.
  • Odpowiedz