Wpis z mikrobloga

ej a tak serio to naprawde jest taka dobra ta yerba czy hype zwykły?


@NaczelnyAgnostyk: smakowo to musisz znaleźć taką, co będzie pasować, są delikatne, są mocne. W działaniu dla mnie silniejsze od kawy pobudzenie, dłużej się utrzymujące (bo 3-4 zalania pije się pół dnia).
  • Odpowiedz
Dobra, co w przyszłym miesiącu zamówić, bo moje smaki się już przepiły?
Ktoś poleci coś miętowego, ziołowego może owocowego ? Nie musi być super mocna.
  • Odpowiedz
@NaczelnyAgnostyk: yerba to jest jedna z tych rzeczy co jak pijesz to pierwszy raz to smakuje jak gówno i żałujesz że wydałeś na to kasę. Ale potem pijesz dwa - trzy razy bo ci szkoda kasy i się okazuje, że jest zajebiste. Gorąco polecam
  • Odpowiedz
@TetraHydroCanabinol: A da się kupić jakąś, która nie smakuje jak zalana wodą popielniczka? Spróbowałem kiedyś od kolegi, on chyba pił pajarito i matko bosko, jakie to niedobre. Zastanawiałem się nad yerbą, bo podobno działa mocniej niż kawa, ale po tej jednej próbie mi się odechciało. Jakiś yerbiarz care to elaborate?
  • Odpowiedz
@TetraHydroCanabinol zapodaj jakiś zestaw z allegro dla początkującego jak możesz, w sensie ten kubek z rurą i nie wiem co tam więcej trzeba plus jakiś nieobrzydliwy susz, może słabszy w smaku czy tam tej "mocy" - kiedyś był taki wpis co się śmiali yerbowicze że jak dostają tę markę na prezent to muszą udawać że spoko a to jakieś gówno z marketu, tyle że już nie pamiętam co to było i nie
  • Odpowiedz
@malibu99: Kubek niepotrzebny na początek, wystarczy sama rurka (dowolna, najtańsza) oraz yerba. Radzę unikać marek Guarani, Verde Mate, Yaguar - są to yerby robione na rynek europejski i nie mające zbyt wiele wspólnego z oryginalnym południowoamerykańskim produktem. Na początek najlepsza będzie paczka jakiejś argentyńskiej yerby - polecam markę Taragui, łagodne w smaku i z niewielką ilością pyłu.
  • Odpowiedz