Wpis z mikrobloga

Mirki jak to jest z tymi uzgodnieniami branżowymi i wykonywaniem samodzielnie (przez własnego wykonawcę) przyłącza?
Na infolinii Tauron Dystrybucja dostaję info, że mam złożyć wniosek o uzgodnienia branżowe (mam już warunki przyłączenia wydane) i na podstawie odpowiedzi na ten wniosek, mój wykonawca może wykonać przyłączę. Jadę do BOK Tauron Dystrybucja w Tychach, a tam babeczka mi mówi, że mam nie składać wniosku o uzgodnienia tylko wniosek WP-nN. wtf?
Czy WP-nN to nie jest ten wniosek, który składałem w Tauron jako pierwszy by otrzymać Warunki Przyłączenia?
Ogarniał to może ktoś w ten sposób i podpowie co i jak?
Może macie jakieś firmy, które działają na #slask i zajmują się kompleksowo czymś takim? Ktoś mi kiedyś opowiadał, że są firmy, które ogarniają to kompleksowo i wtedy nie kasują jakiś ogromnych stawek bo występują do Taurona o częściowy zwrot kosztów przyłącza. Jest to prawda?

#budownictwo #budowadomu #budujzwykopem #energetyka #tauron
  • 4
  • Odpowiedz
@sprayy: Nie jestem przyłączony do Tauron, ale na przykładzie mojego dystrybutora sieci:

1. Wniosek o ustalenie Warunków Przyłączenia wraz z adnotacją, że projekt/robota zostanie wykonana samodzielnie przez podmiot przyłączany.
2. ZE przysyła warunki oraz wzór umowy przyłączeniowej z propozycją stawek.
3. Zawierana jest umowa przyłaczeniowa.
4. Kolejne jej etapy trzeba wykonywać w określonych terminach.
5. Odbiór dokumentacji.
6. Odbiór roboty.
7. Płatności zgodnie z umową, tj. wynagrodzenie za projekt i robotę,
  • Odpowiedz