Wpis z mikrobloga

Od kilku miesięcy mieszkam w #lodz i muszę przyznać, że to jest cudowne miasto do życia.
Mieszkam w nowoczesnym mieszkaniu naprzeciwko manufaktury w nowych blokach (z widokiem na manu i dalsze okolice) i auta używam tylko do dojazdów do pracy. Cała reszta pod nosem, zakupy, siłownia, rozrywka. Wykupiłem sobie cienemacity unlimited, więc 3 minuty i jestem w kinie. Multisport, więc siłownia i sauny w fali lub destresso za free. Czasami skoczę do znajomych do Wawy, a czasami do Torunia i Gdańska (skąd się przeprowadziłem). Mnóstwo super parków, naj lubię na zdrowiu. Mnóstwo miejsc do wypoczynku z książką. Knajp do wyjść też nie brakuje. Sam klimat miasta - super. Mnóstwo kamienic, chociaż nie wszędzie się zapuszczam. Jasne, żyję trochę w swojej bańce, ale generalnie uważam, że to genialne miejsce do życia.

Pewnie, ma swoje minusy, korki, dziurawe drogi, zdarzają się menele. Ale nikt mi krzywdy zrobić nigdy nie chciał, zawsze przyjazne nastawienie innych ludzi.

Nigdy bym się nie spodziewał, że może być tutaj tak dobrze :)
  • 19
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu Jeśli dobrze czujesz się ze sobą, to każde miejsce będzie dobre. Dla mnie mieszkanie w dużym mieście to strata czasu na przemieszczanie się. Mimo, że mieszkam tu 20 lat, to nienawidzę dużych miast:)
  • Odpowiedz
  • 2
@PanLodowegoOgrodu sama prawda, i nie od dziś wiadomo że Łódź hejtuja zazwyczaj osoby które nigdy tutaj nie były. A co do ilości meneli to Wrocław, Kraków czy Warszawa przebijają Łódź kilkukrotnie pod względem zagęszczenia żul/km kwadratowy.
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: a nieistniejąca komunikacja miejska? Przecież to jest jakiś żart co się tutaj dzieje, szczególnie jak teraz została się tylko zajezdnia Telefoniczna.
Remonty, totalny rozpiździel.
Jak mieszkasz w centrum to masz fajnie, ludzie z obrzeży to mają totalnie przekichane. Poza centrum Łódź to martwe miasto, brak infrastruktury dla ludzi, placów zabaw nie ma, parków nie ma.
  • Odpowiedz
@Jacinda: Zdaję sobie sprawę, że lokalizacja wpływa na odbiór tego miasta. Akurat z komunikacji miejskiej nie korzystam. Ale w centrum jest super i różnica taka, że w innym miescie nie stać by mnie było na życie w ścisłym centrum w takim standardzie.
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: Mój kumpel mieszka w tych blokach co ty i spoko, ale to jest naprawdę wyjątek xd to jest chyba najlepszy spot w Łodzi do życia bez auta. No i też zależy jaki kto ma tryb.
Ale generalnie nie zgadzam się. Dziadowskie miasto, z roku na rok jest coraz gorzej, a komunikacja to już w ogóle jest w ciemnej srace, chyba pół linię mniej niż jakieś 10 lat temu.
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu Łódz można kochać albo nienawidzić. B.Linda powiedzial ze to miasto meneli za co go pojechali. Bawil w Łodzi troche to i ją poznał. Ja tu mieszkam od urodzenia. i niestety sie z nim zgadzam. w kazdym miescie sa dzielnice gdzie sie nie powinno chodzic po zmroku. Za kim jesteś? W Łodzi w kazdej dzielni i na kazdej ośce sa takie miejsca gdzie mozna dostać w pysk za nic bo kolesiowi po
  • Odpowiedz
@turek117: dobra z takiej perspektywy fajtycznie słabo, ja tak jak mówię żyje w swojej bańce, chyba ta lokalizacja wszystko zmienia, bo tak jak mówisz, poruszam się po mieście tylko późnym popołudniem wieczorem jak jadę np na sauny.
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: On to mówi pewnie z perspektywy, że mieszka w komunalnym którego nie musial kupować, płaci śmieszny czynsz i „miasto zrób”. Ja w innej części miasta, tez blisko centrum, przeprowadzony z Warszawy i mam podobne odczucia do Twoich, że lepszego do życia nie znam i tylko szkoda, ze tak późno poznałem, bo PR jako miasto do życia Lodz ma bardzo zły przez takich narzekaczy, a często tez ludzi którzy tu nigdy
  • Odpowiedz