Wpis z mikrobloga

Cześć! Od 7 lat zajmuję się zawodowo programowaniem w #rubyonrails. Powoli mam tego dość. Bez względu na to, w jakiej firmie pracuję, zawsze robię to samo - CRUD, małe serwisy, wszystko jest powtarzalne. Brakuje mi prawdziwych wyzwań i interesujących projektów. Powoli zaczynam myśleć o zmianie branży.

Ostatnio zainteresowałem się #ml. Ogólnie jestem nim bardzo zafascynowany i chciałbym poświęcić temu więcej czasu. Jednak zastanawiam się, jak wygląda przejście z typowego webowego backendowego programowania na ML, szczególnie jeśli chodzi o aspekt finansowy. Obecnie moje zarobki jako programisty wynoszą około 30k na b2b. Czy wiecie, jak firmy oceniają doświadczonych programistów, którzy przechodzą do obszaru Machine Learning oraz jakiego spadku wynagrodzenia mogę się spodziewać? Szczerze nie mam pojęcia czy gdybym przygotował dobre portfolio własnych projektów w ML, będę ocenianiany jako junior, mid, czy może łatka seniora przejdzie z mojej obecnej pozycji.

Aktualnie mam na utrzymaniu dom i spłacam hipotekę, więc ważne jest dla mnie, aby wiedzieć, czy taka zmiana nie będzie wiązała się ze znaczącym spadkiem zarobków i czy mogę spróbować przejść do ML w sposób płynny, czy raczej potrzebuję dużych oszczędności spodziewając znacznego zmniejszenia dochodów?

Będę wdzięczny za wszelkie rady i spostrzeżenia na ten temat! Dzięki!
#programowanie #ml #programista15k #programista25k #praca #pracait #ai #python #ruby
  • 9
  • Odpowiedz
@polnapol321 wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Polecam hobbystyczne się interesować w ml ważne jest indywidualne podejście i efekt końcowy. Jeśli w obecnej technologi nie widać końca to nie ma co zmieniać i poświęcać kasy.
  • Odpowiedz
@polnapol321: zawsze jest opcja otworzenia swojej firmy - zakodzenia coś przez pół roku samemu po godzinach, zdobycie finansowania i działanie - ale raczej trudny kawałek chleba. Inną opcją jest dołączenie do startupu - kasa raczej słabsza, ale większy wpływ na produkt. O ile się dogadasz, to nawet zmiana technologii nie będzie to problemem - mógłbyś zacząć po prostu robić w ML i uczyć się w trakcie rozwijania tego produktu w startupie
  • Odpowiedz