Wpis z mikrobloga

Jakie są najważniejsze różnice między Polską a angielska wersja Excela? Chodzi mi głównie o zapis formuł - wiem że w jednej daje się dwukropki a w innej chyba przecinki czy jakoś tak. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co się daje w angielskiej a co w polskiej? Są jeszcze jakieś rzeczy które trzeba wiedzieć? ze formuły mają polskie nazwy to wiem np. vlookup to wyszukaj pionowo itp.
#excel #korpo #office #pracujzwykopem #pytanie
  • 6
jak się oddziela poszczególne człony funkcji w wersji angielskiej? średnikami?


@fastnbulbous: to nie jest zależne od wersji językowej Excela, tylko od ustawień komputera. Możesz sobie ustawić separację wykrzyknikami jeśli masz taką fantazję

można w ogóle zmienić wersję Excela który jest już zainstalowany na komputerze bez reinstalacji?

Tak, to wszystko to są ustawienia systemowe. Możesz sobie zmienić na dowolny język w ustawieniach. Zmiana języka nie powoduje zmiany w konstrukcji formuł
@HabaHabaczynski dałbym 10 plusów, gdyby się dało, @fastnbulbous jeśli zaczynasz pracę z excelem to pierwsza rzecz jaką wygooglujesz niech to będzie jak zmienić język na angielski.
Jedną z niewymienionych różnic są niektóre skróty klawiszowe oparte na alt, i to jest #!$%@? ale różnią się między wersjami językowymi.